פריגו ולופין ההודית מגבירות את הלחץ על תחום בריאות האשה של טבע

פריגו חתמה על הסכם עם חברה בת של KV Pharma שלפיו תשווק פריגו את המוצר 1־Gynazole, משחה המיועדת לטיפול מקומי בזיהום פטרייתי בנרתיק

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת פריגו מעמיקה את פעילותה בשוקי נישה שטבע מתמחה בהם. פריגו חתמה על הסכם עם חברה בת של KV Pharma שלפיו תשווק פריגו את המוצר 1־Gynazole, משחה המיועדת לטיפול מקומי בזיהום פטרייתי בנרתיק.

פריגו ממנפת בכך את העובדה שהחברה היא בעלת נתח של יותר מ-70% בשוק התרופות ללא מרשם רופא במותג פרטי של רשתות הפארם ורשתות השיווק, וכן שמפעליה בארה”ב אושרו על ידי ה-FDA.

צילום: רויטרס

חברת טבע הגדירה באחרונה את תחום בריאות האשה המורחב כאחד מתחומי הליבה ומנועי הצמיחה העתידיים שלה, וציינה כי בכוונתה להרחיב את פעילותה בתחום למדינות אירופיות נוספות מלבד בלגיה, ספרד, צרפת ואיטליה. טבע העריכה בסוף דצמבר 2012 שמכירותיה בתחום בריאות האשה יגיעו ל-460 עד 500 מיליון דולר ב-2013.

פריגו פועלת במקביל להשיק מוצר גנרי מתחרה בשוק נישה אחר של טבע - מוצרי מערכת הנשימה. טבע הגישה בתחילת ספטמבר 2012 תביעה נגד פריגו בטענה שבקשתה לאשר גרסה גנרית של המוצר ProAir, משאף המיועד להקלה קצרת טווח בהתכווצות לא רצונית של השרירים בדרכי הנשימה, שטבע רשמה עליו פטנטים המגינים עליו עד 2017 ו-2023.

התביעה הניעה את שעון 180 הימים שבמהלכם מנוע ה-FDA מלאשר את שיווק הגרסה הגנרית של המוצר. המכירות של ProAir צפויות להסתכם ב-400 עד 440 מיליון דולר ב-2013. טבע החזיקה ברבעון השלישי באמצעות ProAir ב-51.6% מהשוק.
בתוך כך הודיעה גם חברת Lupin ההודית על קבלת אישור FDA לשווק גרסה גנרית של Plan B, הגלולה למניעת הריון שפותחה על ידי חברת באר שבבעלות טבע.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker