גלאון: "המוסדיים צריכים לגלגל הצעת התספורת של דנקנר מכל המדרגות"

הגופים הפנסיוניים המוסדיים אמורים לייצג את האינטרס של ציבור המשקיעים, ואסור להם להסכים לעוד תספורת משפילה שתכניס כסף לכיס של דנקנר, בזמן שברור שהוא לא יכול לעמוד בהחזר חובותיו", אמרה גלאון

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"הגופים המוסדיים צריכים לגלגל את הצעת התספורת של דנקנר מכל המדרגות", כך אומרת יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון. אי.די.בי אחזקות מציעה תספורת שכוללת מחיקה ברוטו של כ-600 מיליון שקל על חוב של 1.8 מיליארד שקל - תספורת של כ-30%.

לדברי גלאון, "על הממונה על הביטוח לאסור על הגופים הפנסיוניים המוסדיים לדון בתספורת השערורייתית שדנקנר מציע, מבלי שימונה מפקח מטעם בית המשפט - כמתחייב מ"חוק התספורות".

ח"כ זהבה גלאוןצילום: עופר וקנין

גלאון הוסיפה כי "הדרישה של דנקנר לתספורת של 600 מיליון שקל היא שערורייתית. הגופים הפנסיוניים המוסדיים אמורים לייצג את האינטרס של ציבור המשקיעים, ואסור להם להסכים לעוד תספורת משפילה שתכניס כסף לכיס של דנקנר, בזמן שברור שהוא לא יכול לעמוד בהחזר חובותיו".

גלאון הדגישה כי "חוק התספורות נחקק אחרי שהגופים המוסדיים הפקירו, פעם אחר פעם, את האינטרס הציבורי והסכימו לתספורות שערורייתיות, דוגמת התספורות של תשובה ובן דב. אסור לנו לתת להיסטוריה לחזור על עצמה. יש למנות בדחיפות מפקח מטעם בית המשפט, שיורה למוסדיים לסרב להסדר שמציע דנקנר, ולהעביר את הבעלות על אי.די.בי אחזקות לידי המשקיעים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker