אפקט הבחירות: השקל התחזק לעומת הדולר והיורו

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו: "על רקע היחלשות היורו בעולם, לדולר פוטנציאל התחזקות לעבר רמת ה-3.75 שקלים"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

על רקע תוצאות הבחירות, התחזק היום השקל לעומת הדולר והיורו. המטבע האמריקאי נחלש ב-0.5% ושערו היציג נקבע על 3.72 שקלים. המטבע האירופי נחלש ב-0.25% ל-4.96 שקלים.

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות, הסביר כי "תוצאות הבחירות צפויות לחייב את ראש הממשלה שלא להסתפק בעלה תאנה בדמות יישום דו"ח טרכטנברג, אלא לנקוט צעדים ממשיים שכן השותפים הקואליציוניים החדשים ייבחנו על סמך יכולתם לחולל שינוי בעל השפעה רחבה על מעמד הביניים. בישראל, כמו בעולם, מעמד הביניים הוא הנושא העיקרי בנטל המס, אולם הנסיקה בעלויות המחייה והצמצום בהכנסה הפנויה פגעו פגיעה ממשית בחוסן הכלכלי של אותם אזרחים הזועקים ומייחלים לשינוי.

"נתניהו יידרש לפעול כבר בטווח הקצר לשמירת מסגרת התקציב ולעידוד מנועי הצמיחה, תעשיות ההיי-טק והביקוש המקומי. נתניהו מודע לההאטה בפעילות הכלכלית ומאידך בצורך לשמר את נתוני המאקרו המרשימים של השוק המקומי ובכדי למנוע פגיעה בדירוג האשראי של ישראל".

לדברי פריימן, "בטווח הקצר נותר פוטנציאל פיחות השקל מוגבל, אולם על רקע היחלשות היורו בעולם לדולר, פוטנציאל התחזקות אל מול השקל אל עבר רמת 3.75 שקלים ואף מעט יותר. בראייה לטווח בינוני טרם מוצה פוטנציאל ייסוף השקל".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker