אורמת טכנולוגיות תציג הפסד עקב מחיקה על תחנת כוח בקליפורניה

אורמת טכנולוגיות ביקשה להשתחרר מהחוזה הנוכחי של הספקת החשמל מהתחנה לחברת SCE בקליפורניה משום שבמחיר ההספקה הנוכחי של החשמל השקעות נוספות לא היו כדאיות

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק

חברת אורמת טכנולוגיות שבשליטת משפחת ברוניצקי וקרן פימי, תבצע הפרשה של 230 מיליון דולר לפני מס ברבעון הרביעי של 2012 בגין ירידת ערך השקעתה בתחנת הכוח הגיאותרמית North Brawley שבקליפורניה.

תחנת הכוח בנורת' ברולי נכנסה לפעילות מסחרית ב-2010 אולם לא הגיעה להספק המתוכנן שלה -50 מגה-וואט- בשל קשיים תפעוליים שקשורים לסתימת בארות ההזרקה של המים החמים בחזרה למאגר הגיאותרמי. התחנה שבה הושקעו 400 מיליון דולר עבדה בהספקים של 20-13 מגה-וואט ונדרשו השקעות נוספות כדי להגדיל את ההספק לכושר הייצור המתוכנן.

יהודה ויהודית ברוניצקיצילום: רלי אברהמי

אורמת טכנולוגיות ביקשה להשתחרר מהחוזה הנוכחי של הספקת החשמל מהתחנה לחברת SCE בקליפורניה משום שבמחיר ההספקה הנוכחי של החשמל השקעות נוספות לא היו כדאיות. אורמת טכנולוגיות החלה בראשית 2012 בשיחות עם חברת חשמל אחרת אולם באחרונה הודיעה לה SCE שאין בכוונתה לוותר על החוזה או לשנות את מחיר ההספקה. היות שהשקעות בהגברת ההספק של התחנה לא היו כדאיות, תיאלץ אורמת טכנולוגיות להמשיך לתפעל את התחנה בכושר הייצור הנוכחי של 27 מגה-וואט שמשמעותו היא שתזרים המזומנים שתניב התחנה עד לסיום החוזה יהיה נמוך ב-230 מיליון דולר מערכה המופחת של ההשקעה בתחנה במאזניה של אורמת טכנולוגיות.

בתוך כך, מתכננת אורמת תעשיות, החברה האם של אורמת טכנולוגיות, לבצע הפרשה של 40-30 מיליון דולר לפני מס בגין ההשקעה בתחנת הכוח הגיאותרמית ב-Jersey Valley שבנבאדה. תחנת כוח זו פועלת בהספק של 9 מגה-וואט ולא 15 מגה-וואט כפי שתוכנן. אורמת טכנולוגיות עצמה, שהיא בעליה של התחנה, לא תבצע הפרשה לירידת ערך בגין התחנה ב-Jersey Valley. ההבדל בין שתי החברות נובע מהעובדה שאורמת תעשיות מדווחת לפי תקני החשבונאות הבינלאומית החדשה IFRS בעוד שאורמת טכנולוגיות מדווחת לפי התקן האמריקאי US GAAP.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker