תלונה למפקח על הביטוח: "הקיצוץ בכלל פוגע בשירות"

לדברי המבוטח שהתלונן, "מאז דצמבר אי אפשר לקבל תשובות מקצועיות ומענה ענייני לאור בעיות הניהול"; מכלל ביטוח נמסר בתגובה: "במסגרת השינוי הארגוני הורחב מערך השירות"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ניסיונותיו הכושלים של מבוטח כלל ביטוח לקבל מענה מהחברה מאז דצמבר הובילו אותו לכתוב מכתב תלונה חריף למפקח על הביטוח. "לידיעות האחרונות בדבר ייעול החברה (שאותה מבצע איזי כהן מנכ"ל כלל ביטוח החדש, ש"א) כמו גם ניסיון מכירתה, יש כנראה השלכה ישירה על תפקודה של החברה. מחלקות נסגרות והחברה הפסיקה מעשית להעניק שירותים קריטיים, בנושאי ביטוח החיים", כתב המבוטח רמי שטרק.

לדברי שטרק, מחלקת זכויות ומבוטחים של החברה המטפלת בנושאים שמועד הטיפול בהם הוא קריטי לא משיבה לו כבר שבועות להודעות אותם הוא משאיר. לדבריו, "אם אכן נציגי החברה חוזרים אליו, הם חוזרים עם הסברים מהוססים לחוסר האפשרות לשוחח, דוגמת המחלקה בחופשת השתלמות או המחלקה בהדממה זמנית, בשעה שהיא מכחישה את שאלתי כי המחלקה נסגרה".

מנכ"ל כלל ביטוח, איזי כהןצילום: עופר וקנין

לטענת שטרק, הפרסומים האחרונים בנוגע לפיטורי כ-100 עובדים בחברה הובילו אותו למסקנה כי "אין מדובר במקרה נקודתי אלה בהתנהלות הכוללת של החברה". לאור זאת הוא העלה בפני המפקח "חששות לגבי מעשים או מחדלים נוספים שייתכן שלעת עתה אינם גלויים לעין אשר יכולים להיות בעלי השלכה על מצב החברה ויציבותה על כל המשתמע מכך לגבי מבוטחיה". שטרק דורש מהמפקח שיתערב וימנע השלכות הקשורות לתעלולי העברת הבעלות בכלל ביטוח ויבטיח את המשכיות השירות ש"ממנו נהנו עד כה המבוטחים תוך הבטחת יציבותה של החברה בידי בעלי מבוססים ויציבים".

בשיחה עם שטרק הסביר כי הוא מודאג לאור כל כי המבוטחים לא יכולים ללא מענה להעריך קצבאות, ולקבל מענה ענייני ומקצועי לאור בעיות הניהול.

עובד בחברת כלל הסביר כי "אין ספק שהחברה בכאוס ואנשים לא מתעסקים בעבודה. כולם מפחדים לפתוח את המייל בשביל לראות זימון לשימוע. באחרונה ניצה בן יצחק, אחראית פניות הציבור, הועברה מתפקידה לתפקיד לא מוגדר במחלקת הביקורת במקומה נכנסה לתפקיד אוסנת הרמתי, שהיתה מנהלת ביטוח חיים. עשו הרבה שינויים בחברה. ברביעי אמורים לפרסם את המבנה החדש. כ-30 מנהלים בכירים וזוטרים נזרקו החוצה מהחברה וזה חלק מהסיבה לכל הבלגן".

סוכן ביטוח שלא עובד עם כלל הסביר כי "מאז שנכנסה ועדת בכר כל חברות הביטוח בלי יוצא מהכלל נותנות חרא של שירות. חתכו בבשר. אי אפשר לשלם כסף בשביל אנשים מקצועיים שישבו בחברה. לסוכני הביטוח זה עושה עבודה הרבה יותר קשה, אבל מחזק את הסוכנים כי לאנשים פרטיים יהיה קשה להתנהל מול הכל חברת ביטוח ולקבל מענה מקצועי".

לדברי מנהלת סוכנות ביטוח בכירה, "לא מפתיע אותי לשמוע שהאזרח הרגיל לא מקבל מענה. אך צריך להסביר כי סוכני הביטוח לא עובדים עם הצוותים הרגילים, אלא עם צוותים אחרים. מבחינת השירות השוטף שניתן לסוכנים, לא הרגשתי כל שינוי או ירידה בחודשיים האחרונים. כוח האדם שעובד מבחינת הכוח השוטף נותן לנו את אותו מענה. הוא אמנם לא מזהיר, אך לא השתנה. הבלגן שראינו היה בדרגת של מנהלי המחלקות השונות הבכירים והזוטרים, תחלופה זו מקשה עלינו לקדם דברים".

מחברת כלל נמסר בתגובה: "כלל ביטוח משקיעה רבות במערך השירות למבוטחיה. יש לציין כי במסגרת השינוי הארגוני הורחב מערך השירות. לאור פנייתכם, תביעתו של מר שטרק תיבדק ויינתן מענה בהקדם"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker