הסדר החוב בקמור: שי ניסן מונה למפקח מטעם ביהמ"ש המחוזי

ניסן ישמש כמומחה חיצוני בהסדר החוב של קמור במקביל לתפקידו כמפקח בהסדר החוב בבסר אירופה ■ קמור חייבת לבעלי האג"ח כ-100 מיליון שקל כשבקופתה מצויים 18 מיליון שקל בלבד

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

רו"ח שי ניסן, שותף בכיר במשרד עו"ד ליאון אורליצקי ושות', המכהן כמפקח חיצוני בהסדר החוב של בסר אירופה, מונה הערב (ב') למומחה בלתי תלוי מטעם בית המשפט המחוזי בתל-אביב גם להסדר החוב בחברת קמור, חברת הספנות והנדל"ן של דני ברנר. המינוי נעשה בהתאם לתיקון 18 לחוק החברות (חוק התספורות) המחייב מפקח חיצוני בכל הסדר חוב הכולל תספורת למשקיעים. 

דני ברנרצילום: מוטי קמחי

קמור חייבת לבעלי האג"ח כ-100 מיליון שקל כשבקופתה מצויים 18 מיליון שקל בלבד. לפני כשבועיים הגיעה נציגות בעלי האג"ח, בשיתוף עם הנאמנים, למתווה מוסכם להסדר חוב בחברה. ההסדר, שכבר קיבל את אישור דירקטוריון החברה ונוסח בהסכמתו המלאה של בעל השליטה, כולל בין השאר שורה של סעיפים כשהעיקריים בהם: דחייה של שנתיים בפירעון האג"ח, הזרמה של 10 מיליון שקל על ידי בעל השליטה והקצאת מניות לבעלי האג"ח.

למרות ההסכמות, החליטו מחזיקי האג"ח באופן מפתיע להדיח את הנאמנים של אג"ח סדרה ו' (הרמטיק נאמנות) לאור חילוקי דעות בין מחזיקי האג"ח, ובראשם חברת מגדל שוקי הון המחזיקה בכ-10% מהחוב של קמור. בעוד שהנאמן היה מעוניין למצות את הליכי הדיאלוג להסדר חוב עם החברה ובעל השליטה בה, דני ברנר, הרי שמחזיקי האג"ח מעוניינים לפנות לבית המשפט בבקשת פירוק, ורק לאחריה לפנות להליך של הסדר חוב.

לאור חילוקי דעות הקיימים בין הצדדים, החליט בית המשפט למנות את רו"ח שי ניסן כמומחה בלתי תלוי שילווה את הצדדים במגעים ביניהם ויבחן את החלופות השונות ואת כדאיותן. בנתיים ממשיכה קמור, במאמציה למכור אחזקותיה בשלד הבורסאי מינרלי, שבקופתה 15 מיליון שקל, ואת פעילות הספנות שלה, שמוערכת בשווי של 160 מיליון שקל.

איבדה ב-85% בחמש שנים

בדומה לכלל חברות הספנות בעולם, סבלה קמור בשנים האחרונות מירידה מתמשכת במחירי ההובלה הימית וכפועל יוצא מכך מקיטון בשווי האוניות. הרעה נוספת שחלה בענף הספנות במהלך הרבעון השלישי של 2012 הביאה את החברה לבצע הפחתה נוספת של 15% בשווי חמש האוניות שברשותה לכ-160 מיליון שקל. כתוצאה מההפחתה, החברה סיימה את הרבעון בהפסד של כ-50 מיליון שקל, המיוחס לבעלי המניות.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker