קומברס ממשיכה להתייעל: מפטרת 120 עובדים, 30 בישראל

קומברס: "הצמצום בכוח האדם מתמקד בסעיף הוצאות ההנהלה והכלליות של החברה"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת שירותי הבילינג קומברס מפטרת 120 עובדים בעקבות צעדי ההתייעלות שעליהם הכריזה החברה בספטמבר, כ-30 מתוכם עובדים בישראל. החברה מעסיקה כ-4,000 עובדים בכל העולם, מתוכם כ-1,500 בישראל, כך שגל הפיטורים שקול לכ-3% ממצבת העובדים הכללית של החברה.

העובדים שיפוטרו הם מתחום האדמיניסטרציה, כספים ומשאבי אנוש (GNA), ולא מחטיבות הפיתוח או המוצרים. הפיטורים הם חלק מכמה גלי פיטורים שערכה קומברס בשנה שעברה, שכללו מאות עובדים. האחרון שבהם היה לפני כחצי שנה, אז פיטרה החברה כ-20 איש וציינה כי "עזיבת העובדים היא אינה חלק מאסטרטגיה של ההנהלה כפי שאירע בעבר, כי אם פיטורים נקודתיים".

משרדי קומברס ברמת החיי"ל
משרדי קומברס ברמת החיי"ל

קומברס מתמודדת עם האטה מתמשכת בפעילות התאים הקוליים, שספגו מכה קשה בעקבות עליית השימוש במסרונים (SMS) - וכעת היא תולה את עתידה בעיקר בחטיבת הבילינג (Billing) שהוא תת קטגוריה של מערכות מידע ונוגע בכל תחום שבו יש צורך בחיוב לקוחות, בצורך לנטר את פעילויות הלקוח והמוצרים או השירותים שרכש, לתמחר את פעילות הלקוח ולהפיק עבורו את החשבוניות.

החברה פועלת בארבעה תחומים עיקריים: פעילות הליבה האחראית על כמחצית מהכנסות הקבוצה היא בילינג (BSS), שבמסגרתה מספקת החברה פתרונות חיוב לקוחות לספקי תקשורת ותוכן, התחום נוסף הוא שירותי ערך מוסף (VAS) כגון SMS ו-MMS. תחום פעילות שלישי הוא אינטרנט בסלולר (העברת נתונים - טראפיק). תחום האחרון הוא שירותים - הדרכה, תמיכה והטמעה לאחר הספקת מוצר (Post Go Life).

מקומברס נמסר בתגובה לפיטורים: "אנו ממשיכים להשקיע במרץ בכל תחומי הפעילות הנוגעים למו"פ, לפיתוח מוצרים ולשירות ללקוח, כדי לשפר את המצוינות התפעולית, את שביעות רצון הלקוחות ואת הצמיחה העתידית. בספטמבר הודיעה קומברס לעובדים ולציבור על כוונתה להפחית את הוצאות ההנהלה והכלליות של החברה. הצמצום בכוח האדם מתמקד בתחום זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker