לפני הבחירות: המסחר בת"א נסגר בעליות קלות של עד 0.4% - שוק ההון - TheMarker
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

לפני הבחירות: המסחר בת"א נסגר בעליות קלות של עד 0.4%

עסקות של בנק השקעות זר במניית כיל גרמו לחברה לרכז רבע מכלל המסחר בבורסה ■ מדד נדל"ן 15 תיקן ירידה של 1.2% מתחילת היום וסגר בעלייה

10תגובות

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח היום (ב') בירידות שערים קלות בצל הבחירות שייערכו מחר בישראל. הידיעה כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ימנה את משה כחלון ליו"ר מינהל מקרקעי ישראל לא התקבלה בזרועות פתוחות אצל המשקיעים שגרמו למדד נדל"ן 15לסגת בתחילת היום ב-1.2%. מרבית המניות במדד נסחרו בירידות של כ-1%-3%, אך בסופו של יום המדד סגר בעלייה של 0.4%.

מדד ת"א 25 שאיבד אתמול 1.5% סגר בעלייה של 0.3%; מדד ת"א 100, שירד אף הוא ב-1.5% אתמול, התחזק בעוד 0.4%; מדד הבנקים, שהשיל אתמול 2.7%,  תיקן מעלה ב-0.8%. מנגד, מדד ת"א נפט וגז לא תיקן את הירידות וסגר בירידה של  1%. מדדי התל בונד (20, 40, 60) סגרו את היום ביציבות עם עליות של עד 0.04%.

שוק ההנפקות פתח את 2013 בסערה. מאז תחילת השנה נרשמו גיוסים בהיקף של כ-6 מיליארד שקל בשוק החוץ-בנקאי, רובם על ידי הנפקות של איגרות חוב קונצרניות. היקף הגיוסים צפוי לתפוח לכ-8 מיליארד שקל עד לסוף החודש - כרבע מכלל הגיוסים שנרשמו במהלך כל שנת 2012 (31.6 מיליארד שקל) ו-50% יותר מהיקף הגיוסים ברבעון הרביעי אשתקד.

דודי רזניק, מנהל דסק מחקר מקרו בלאומי שוקי הון, אמר כי "מכיוון שאין מסחר בחו"ל ובגלל הבחירות, שוק האג"ח נסחר היום בעליות קלות אך במחזורים שהם קצת במעט מתחת לממוצע. המשקיעים מצפים לתוצאות של הבחירות וההנחה שלי הינה כי ביום רביעי נראה מחזורים יותר גדולים.

אנליסט אישי  בזק

מוגש בחסות המפרסם

בתוך כך, מספר הנפקות בלתי מבוטל התרחש היום בשוק. משרד האוצר סגר שתי הנפקות מוצלחות - האחת של אג"ח שקלי ל-10 שנים צמודה, שנסגרה בתשואה של 1.46% עם מחיר קצת מתחת לבסיס של 103.16 אגורות. השנייה - אג"ח שקלית ל-10 שנים שנסגרה מעל המחיר שנקבע במכרז של 103.16 אגורות עם תשואה של 4.05%.

לדברי רזניק, "המחירים מצביעים על אופטימיות מצד המשקיעים אשר צופים כי הממשלה שתקום תדע איך לטפל בסוגיות התקציב. הגירעון של 40 מיליארד שקל בתקציב המדינה הינה הסוגיה הכי רלוונטית לשוק האג"ח". רזניק מאשר כי "מדובר באתגר לא פשוט שיעמוד לפתחה של הממשלה שתקום".

עוד ציין רזניק כי בגזרת האג"ח הקונצרני קיימת מגמה של יציבות למרות הרבה הנפקות שיצאו היום לשוק. "מזרחי טפחות סגרה היום הנפקה של 1.5 מיליארד שקל, שטראוס הנפיקה אג"ח ב-300 מיליון שקל, נצבא גייסה 200 מיליון שקל ומבני תעשיה גייסה באמצעות שתי סדרות סכום כולל של 160 מיליון שקל. סך הגיוסים בחודש ינואר, יחד עם ההנפקות הללו, יסתכם ב-5 מיליארד שקל. לפי רזניק, "מתחילת השנה מדדי התל בונד עלו ב-0.4%, עלייה יפה בהתחשב בהנפקות הגדולות".

"ניכרת האטה בזרימת הכספים של המשקיעים לקרנות הכספיות והמסורתיות בהשוואה לשבועיים הקודמים", כך כתבו כלכלני מיטב בסקירתם השבועית המסכמת את נכסי קרנות הנאמנות. תעשיית הקרנות סיכמה את השבוע שעבר עם גיוס של מיליארד שקל נוספים.

אסף שאול, סמנכ"ל השקעות אלפא פלטינום קרנות נאמנות, מסביר כי "הגירעון הגבוה בישראל, בשילוב עם דחיית משבר תקרת החוב ב-3 חודשים, צפויים לגרום ללחץ על מחירי האג"ח הממשלתיות".

לדבריו, "הנפקות גדולות בשוק האג"ח הקונצרני גורמות להתעוררות במחזורים, אך מקטינות את הביקוש לאג"ח בשוק. הנפקת המדד תל בונד תשואות צפויה ליצור ביקושים לאג"ח בין דירוג A ל-BBB. בעקבות הצפי להמשך עליות תשואה בארה"ב, אנו מעדיפים בשקלי את המח"מ הקצר ובאפיק הצמוד מח"מ צמוד".

מניות במרכז

את המחזור הגבוהה בבורסה - של כ-240 מיליון שקל, כרבע ממחזור המסחר הכולל במניות שהסתכם ל 1.1 מיליארד שקל - ריכזה מניית כיל עקב פעילות של בנק השקעות זר אשר החליט לסחור במניות החברה והחברה לישראל עקב עסקה גדולה שעליה התבשרו המשקיעים ביום חמישי האחרון בין כיל ללקוח סיני. מניית כיל סגרה בעלייה של 1.3%, החברה לישראל הוסיפה 1.7% לערכה.

בזק נסחרת על רקע הפרסומים כי סטלה הנדלר תמונה לתפקיד מנכ"ל החברה. הנדלר ההחלה את הקריירה שלה בבזק והובילה עבור אלוביץ' ב-2007 את המיזוג בין 012 קווי זהב לסמייל-אינטרנט זהב. כמו כן, היתה מעורבת בעסקה שבה רכש אלוביץ' את השליטה בבזק ב-2009. המניה עלתה ב-1.7% 

ניירות החוב של אלביט הדמיה נסחרו על רקע המסקנות של אסיפת מחזיקי אגרות החוב אתמול. המשקיעים הבינו כי החברה לא עומדת בתנאי ההלוואה לבנק הפועלים אשר עלול לבוא ולדרוש את חיזוק הביטחונות כלפיהם. המחזיקים מהסדרות הקצרות ימתינו לראות האם המחזיקים בסדרות הארוכות יגישו צו מניעה לביצוע התשלום אליהם בפברואר הקרוב.

מניית שותפות הגז והנפט זרח נסחרה על רקע הדרישה מרשות ניירות ערך להחליף את השותף הכללי בעקבות כוונת שותפות חיפושי הנפט לשנות את תנאי האופציה. זרח מעוניינת לשנות את מחיר המימוש של אופציות 2 ו-3 כך שמחיר המימוש לאופציה 2 ייקטן ומועד המימוש של שתיהן יידחה. אתמול דחתה אסיפת בעלי המניות את שינוי תנאי האופציה.

קבוצת כן פייט ביופרמה, העוסקת בפיתוח תרופות למחלות דלקתיות ומחלות כבד, הודיעה היום על העברת מערך הייצור של תרופות החברה לסין וזאת בהמשך להצלחת החברה וחברה הסינית בשם Chemspec, בהשגת אופטימיזציה בתהליך הייצור של כמויות מסחריות של החומרים הפעילים ובעלויות נמוכות משמעותית.

כן פייט מעריכה כי כתוצאה מהייצור בסין תוכל להשיג חיסכון מצטבר בעלויות של מיליוני דולרים, לקצר את לוחות הזמנים וליהנות מהכנסות עתידיות מהסכמי מסחור, אם וככל שייחתמו, בהם החברה תספק את החומר הפעיל של התרופה, בהתאם לתנאים שנקבעו בהסכמים הקיימים עם שותפי החברה ביפן ובקוריאה.

הראל השקעות תרכוש מרבוע כחול נדל"ן מחצית מפרויקט מתחם קומברס ברעננה. היקף ההשקעה הכולל בפרויקט צפוי להסתכם בכ-285 מיליון שקל כאשר חלקה של הראל בהשקעה, כ-143 מיליון שקל, יגיע מכספי העמיתים ומכספי הנוסטרו של החברה.

מלאנוקס תפרסם את תוצאותיה לרבעון הרביעי ולשנת 2012 כולה ביום רביעי לאחר המסחר. יונתן קרייזמן, אנליסט כלל פיננסים ברוקראז אמר כי "אנו חוששים שמה שהחלה כחולשה חד-פעמית ברבעון הרביעי ב-2012 תימשך גם במחצית הראשונה של 2013. אנו נותרים בהמלצת תשואת שוק אך חוזרים ומדגישים כי להערכתנו החולשה הפוקדת את מלאנוקס נובעת בסביבת המאקרו ואינה מעידה על שינוי בבידול הטכנולוגי של החברה כמו גם את מנועי הצמיחה המרכזיים - מחשוב ענן, Web 2.0 ואחסון".

מניות הביומד בריינסווי אשר זינקה ב-6.9% ואינסולין אשר הוסיפה עוד 13.7% המשיכו להיסחר בעליות על רקע הדיווחים האחרונים.מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבהתגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#