האנליסטים מעריכים: פרישת גבאי מבזק קשורה לשינויים הצפויים בתחרות

אילנית שרף מפסגות: "פרישתו מותירה את בזק ללא קפטן בפתחה של תקופה מאתגרת זו" ■ אבשלום שמעי מדויטשה בנק: "כדי לחסוך זמן בזק צפויה לבחור מחליף מתוך הקבוצה" ■ אורי ליכט מ-IBI: "זו מכה כואבת לבזק"

אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

האנליסטים מקבלים את החלטת פרישתו של אבי גבאי מחברת בזק במפח נפש. "עזיבתו של גבאי מותירה את בזק כספינה ללא קפטן בתקופה מאתגרת", כתבה אילנית שרף אנליסטית התקשורת בפסגות; "אלו חדשות לא טובות, שמגיעות לבזק בזמן שהיא צריכה הנהגה חזקה", כתב אבשלום שמעי מדסק המניות של דויטשה בנק ישראל; "זו מכה כואבת לבזק", כתב אורי ליכט מ-IBI.

שרף כותבת כי "קשה לנו מאוד להפריד בין השינויים בצמרת ההנהלה בבזק לבין המתרחש והעתיד להתרחש בשוק התקשורת. השינויים הרגולטוריים צפויים להוביל לשינויים מבניים דרמטיים בענף התקשורת המקומי בכלל ובקבוצת בזק בפרט. אלו יובילו להגברת התחרות בכל אחת מהפלטפורמות שמרכיבות את הקבוצה. אנו מעריכים כי פרישתו של מנכ"ל החברה אינה מקרית, אבי גבאי היה מוערך מאוד ופרישתו מותירה את בזק ללא קפטן בפתחה של תקופה מאתגרת זו".

אבי גבאיצילום: אייל טואג

"ערב פתיחת שוק הסלולר לתחרות, נרשמו שינויים דרמטיים בצמרת ההנהלות וחילופי מנכ"לים בחברות סלקום ופרטנר", הוסיפה שרף. "גם שינויים אלו לא היו מקריים ונבעו מהטלטלה שהחלה אז בשוק הסלולר". עוד היא מציינת את עזיבתו של סמנכ"ל הכספים לשעבר בבזק, אלן גלמן, כסממן נוסף לתופעה רחבה יותר.

"אלו חדשות לא טובות, שמגיעות לבזק בזמן שהיא צריכה הנהגה חזקה על רקע מיזוג אפשרי עם בזק בינלאומי בשנה הקרובה, פתיחת השוק הסיטונאי ותחרות עזה בתחום הסלולר", כתב אבשלום שמעי מדסק המניות של דויטשה בנק ישראל. "אבי גבאי נתפש כמנהיג בבזק, ששלט ברזי הרגולציה, התחרותיות, ו-ועד העובדים של בזק, ועל כן נראה טבעי שיצליח לעמוד באתגרים הבאים. המנכ"ל הבא של בזק יידרש לאותם אתגרים, ולכן לדעתנו בזק תחסוך זמן באם יימצא מנכ"ל מתאים מתוך הקבוצה, מה שטומן בחובו יתרון נוסף - בדמות תזוזה בשדרה הניהולית בחברה, שהיתה בסטגנציה בשנים האחרונות".

אורי ליכט מ-IBI כתב כי "גבאי היה מנכ"ל מוערך מאד. הוא היה איש חזון, שלט בצורה מרשימה בכל האספקטים של חברה מסובכת לניהול כמו בזק, התמודד יפה עם ועד העובדים של החברה והוביל תהליכי התייעלות שכללו פרישה של אלפי עובדים".

ליכט הוסיף כי "גבאי אף הצליח לשמור על המותג החזק של בזק בתקופה בה ענף התקשורת עמד תחת מתקפה חסרת תקדים, הקים רשת חדשה ומתקדמת והוביל את תוצאותיה הכספיות של בזק לשיאים חדשים. זו מכה כואבת לבזק ובשעה שאנו עומדים בפתחה של תקופה מאתגרת בה תיאלץ בזק להתמודד עם תחרות גוברת ועם רגולציה חזקה

"אנו שותפים להערכה שנראה גל של חילופי תפקידים בבזק ואיננו שוללים גם שנראה את סטלה הנדלר שפרשה רק לאחרונה מהוט חוזרת בדרך זו או אחרת לקבוצת אלוביץ", הוסיף ליכט.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker