אורבוטק זכתה במכרזים ב-40 מיליון דולר לאספקת ציוד בסין

הפתרונות שאותם תספק אורבוטק כוללים מערכות מהדור החדש, שישמשו לייצור מכשירים ניידים וטלוויזיות בעלות מסכים גדולים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת אורבוטק זכתה במכרזים להספקת פתרונות בתחום הצגים השטוחים עבור יצרנית של מסכי LCD מובילה בסין בהיקף כולל של 40 מיליון דולר. אורבוטק צפויה לספק ליצרנית הצגים הסינית את מרבית הציוד במהלך השנה. הפתרונות שאותם תספק אורבוטק כוללים מערכות מהדור החדש, שישמשו לייצור מכשירים ניידים וטלוויזיות בעלות מסכים גדולים.

אשר לוי, מנכ"ל אורבוטק

גיל אורון, מנכ"ל חטיבת הצגים השטוחים של אורבוטק, אמר שהזכיות במכרזים חשובים אלה משקפות השקעה משמעותית מצידו של לקוח גדול בציוד המתקדם ביותר של אורבוטק, לטובת מערך קווי הייצור החדשים והמשודרגים שלו במטרה לענות על הביקושים המוגברים הצפויים במגזר זה של התעשייה.

אורבוטק, הנסחרת בבורסת נאסד"ק לפי שווי של 395 מיליון דולר ונסחרה בשיאה בשווים של 3 מיליארד דולר (בשנת 2000), היא חברת היי-טק ישראלית שנוסדה בשנת 1981 בתמיכת חברת אורמת, והונפקה בנאסד"ק בגל השני של ההנפקות הישראליות בשנת 1984. אורבוטק מייצרת ומשווקת מערכות בדיקה אופטיות לגילוי פגמים בשלבי הייצור של מעגלים מודפסים (לוחות המכילים רכיבים אלקטרונים), תחום המוגדר כ-PCB על ידי החברה.

התחום השני בו פועלת החברה הוא שיווק של מערכות בדיקה אופטיות לגילוי פגמים בשלבי הייצור של צגים שטוחים כגון פלזמה, LCD, וצגים של סמארטפונים, תחום המוגדר כ-FPD על ידי החברה ומהווה כ-12% מהיקף ההכנסות שלה.  

על רקע חולשה בתעשיית המסכים השטוחים הפחיתה אורבוטק פעמיים ברציפות את תחזית ההכנסות שלה לשנת 2012. על רקע זה, רשמה החברה ירידת ערך של 15% בשנה האחרונה. החברה, שמנוהלת נכון להיום על ידי אשר לוי שהחליף את רני כהן בתחילת השנה, מסבירה את הפחתת התחזית ברמה הנמוכה של השקעות הוניות בתעשיית המסכים השטוחים, שגורמת לירידה בביקושים למוצריה. רמה נמוכה זו צפויה להימשך במחצית הראשונה של 2013.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker