מזרחי-טפחות גייס 1.5 מיליארד שקל ממוסדיים בהנפקת אג"ח

סך הביקושים בשלב המוסדי בהנפקה, שנערכת בהובלת רוסאריו קפיטל, החברה הבת (20%) של מזרחי טפחות, הגיעו ל-3.5 מיליארד שקל ■ השלב הציבורי, שבו יוצעו אג"ח ב-185 מיליון שקל, יתקיים ביום ראשון הקרוב

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2

הבנקים הגדולים ממשיכים לבצע הנפקות. מזרחי-טפחות השלים אמש את השלב המוסדי בהנפקת אג"ח של 1.56 מיליארד שקל. הבנק ביצע הרחבה של שתי סדרות אג"ח צמודות למדד, וזכה לביקושים גבוהים בהיקף של 3.5 מיליארד שקל. השלב הציבורי, שבו יוצעו אג"ח ב-185 מיליון שקל, יתקיים ביום ראשון הקרוב.

במסגרת ההנפקה, הציע הבנק אג"ח מסדרה 29, הנושאת מח"מ (זמן ממוצע להחזר החוב) של כשנתיים, ואג"ח מסדרה 35 (מח"מ של 5.7 שנים). שתי הסדרות זכו לדירוג של AA+ על ידי מעלות. תשואת הסגירה בסדרה 29 עמדה 0.47% - מרווח של 0.69% מעל אג"ח ממשלתית בעלת תנאים זהים. תשואת הסגירה בסדרה 35 עמדה 1.49% - מרווח של 0.83% מעל אג"ח ממשלתית דומה.

צילום: עופר וקנין

הבנקים השונים, ובכלל מזרחי-טפחות, מבצעים גיוס חוב כחלק מיישום תקני "באזל 3", הדורשים להגדיל את בסיס ההון שברשותם על מנת שיוכלו להתמודד טוב יותר עם זעזועים אפשריים. אולם, ההנפקה הנוכחית נועדה לפעילות השוטפת של הבנק, ובכללה מתן הלוואות. ההנפקה מצטרפת להנפקת נוספת שביצעו הבנקים בהיקף של מיליארדי שקלים במהלך השנה שעברה, ובסך הכל 9.36 מיליארד שקל (כשליש מסך ההנפקות השנתיות).

את ההנפקה שהתקיימה מובילה רוסאריו קפיטל, החברה הבת (20%) של מזרחי טפחות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker