פרסום ראשון

ביקושים של 6.2 מ' ש' בלבד לאדירה בישראל

(עדכון) החברה התכוונה לגייס בארץ עד 40 מיליון שקל ■ במקביל עורכת החברה הנפקת מניות גם בקנדה ■ המינימום לגיוס הוא כ-20 מיליון שקל בארץ ובקנדה יחדיו, כך שהחברה זקוקה ל-14 מיליון שקל נוספים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לאחר העיכובים, חברת חיפושי הגז והנפט, אדירה אנרגיה יצאה היום (ה') להנפקת מניות ואופציות בבורסת תל אביב. החברה, שנסחרת במקביל בקנדה לפי שווי של כ-62 מיליון שקל ("לפני הכסף"), התכוונת לגייס עד כ-40 מיליון שקל. אולם, בפתיחת המעטפות הערב הגיעו ביקושים של 6.2 מיליון שקל בלבד. החברה עורכת הנפקה במקביל גם בקנדה.

המינימום לגיוס בארץ ובקנדה יחדיו הוא כ-20 מיליון שקל, כך שממתינים כעת לראות האם יתקבלו שם ביקושים של כ-14 מיליון שקל (3.5 מיליון דולר). תמורת הגיוס נועדה להשקעה ברישיון "גבריאלה", המוחזק על ידי אדירה (10%), בראונסטון (15%), טוהר השמש (5%) ועל ידי מודיעין אנרגיה של צחי סולטן (70%).

מנכ"ל אדירה אנרגיה, ג'פרי וולטרסצילום: עופר וקנין

בכפוף למימוש אופציה, אדירה עשויה לעלות לאחזקה של עד 33% מ"גבריאלה", בעוד שכעת היא נדרשת לשאת ב-7.5% בלבד מעלויות הקידוח (בשל הסכמים שונים שנחתמו עם השותפות). הסקרים הסיסמיים ברישיון "גבריאלה" הצביעו על משאבים מותנים (שהוכחו) ל-128 מיליון חביות נפט, ומשאבים פרוספקטיביים (פוטנציאליים) למציאת 124 חביות נפט בהסתברות של 15%-24%.

הרישיון נמצא מצפון לרישיון "מד-אשדוד" שבו נמצא כבר בעבר נפט. במידה רבה, "גבריאלה" מהווה אופציה על הצלחה ב"שמן", שבימים אלה נערך בו קידוח האימות הראשון. שוויה של שמן עומד כעת על כ-600 מיליון שקל (בהתאם לשווייה של החברה).

עד סוף ספטמבר הושקעו ברישיון "גבריאלה" כ-21 מיליון דולר, וסך עלות הקידוח המשוערת עומדת על 96 מיליון דולר (לא כולל מבחני הפקה). הקידוח, באמצעות אסדת הומר פרינגטון של נובל אנרג'י שקדחה גם בשרה ובמירה, צפוי להתבצע לעומק מים של 179 מטר, כ-19 ק"מ מהחוף, ועומק הקידוח הסופי יגיע ל-5,350 מטר.

אדירה מחזיקה בנתחים מרישיונות גבריאלה, שמואל (41.25%) ויצחק (60%). בין השותפים בחברה נמנים גודמן אינווסטמנט, שבשליטת נד גודמן (8.7%), שלדון אינוונטס (2.8%) וחברות בשליטתו; קבוצת BRM (של אלי ברקת, ניר ברקת ויובל רכבי), חברת לפידות אנרגיה, וחברת הפיננסים הלמן אלדובי. יו"ר החברה הוא עמוס לסקר, לשעבר מנכ"ל חברת החשמל, שמכהן לצד דניס בני.

במסגרת ההנפקה תמכור אדירה מניות ב-36 אגורות למניה. כל מי שירכוש 2 מניות יקבל אופציה מסדרה 1 ואופציה נוספת מסדרה 2 ללא תשלום. אופציה מסדרה 1 ניתנת למימוש למניה במחיר 45 אגורות עד כ-1.5 שנים מההנפקה (שווי האופציה – 7.56 אג'). אופציה 2 ניתנת למימוש במחיר של 50 אגורות תוך 3 שנים מההנפקה (שווי האופציה – 11.08 אג').

לפני כשבועיים השלימה כבר מודיעין אנרגיה הנפקת זכויות שבמהלכה גייסה כ-56 מיליון שקל. הסכום שימש את השותפות לתשלום עבור מפעילת האסדה הומר פרינגטון. בשבוע שעבר הודיעה מודיעין על הנפקת זכויות נוספת, שתיעשה עד ל-27 בינואר, במהלכה היא עשויה לגייס 30 מיליון שקל נוספים, שישמשו להמשך מימון הקידוח.

ההנפקה מבוצעת בהובלת פועלים אי.בי.אי ודיסקונט חיתום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker