תשואות נאות גם בפנסיה: מיטבית עתודות הניבה 12.6% ב-2012

קרנות הפנסיה מצטרפות לקופות הגמל עם תשואות נאות ב-2012. קרן הפנסיה מיטבית עתודות כלל מובילה בשנה שחלפה ובשלוש השנים האחרונות. רועי יקיר מזרוע ניהול ההשקעות של כלל ביטוח: "שוקי המניות ייתנו את התשואה הטובה ביותר ב-2013"

נתן שבע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתן שבע

>> העליות בשוק האג"ח בישראל בשילוב תשואה טובה בשוקי המניות בעולם ובישראל הניבו ב-2012 לקרנות הפנסיה ולביטוחי המנהלים תשואות נאות, בדומה לתשואות בקופות הגמל. התשואות של קרנות הפנסיה הגדולות נעו בשנה שחלפה בין 9.5% ל-12.6%. פוליסות ביטוחי המנהלים המשתתפות ברווחים מסוג קרן י' הישנה רשמו תשואות שנעו בין 11.3% ל-12.4%.

את התשואה הטובה ביותר ב-2012 הניבה מיטבית עתודות של כלל ביטוח עם תשואה של 12.6%; זוהי גם קרן הפנסיה עם התשואה הטובה ביותר בשלוש השנים האחרונות - 24.4%. את דצמבר סיימה הקרן עם תשואה של 0.9%, לאחר שהתשואות בתחום נעו בין 0.1% ל-0.9%. הפניקס הסתפקה בדצמבר בתשואה הנמוכה ביותר.

רועי יקירצילום: תומר אפלבאום

"שוקי המניות בחו"ל הניבו תשואות טובות מהשוק הישראלי, במיוחד במחצית הראשונה, ואלה עזרו לנו להשיא תשואות נאות", אמר רועי יקיר, מנכ"ל כנף, זרוע ניהול ההשקעות של כלל ביטוח. "הגדלנו חשיפה לאירופה, וזה השתלם. אנחנו מושקעים כמה שנים מעבר לים בשיעור של 50%-60% ממרכיב המניות בתיק כולו.

"הצלחנו לאתר בישראל מניות נדל"ן מניב שהניבו תשואות נאות, כמו אלוני חץ וגזית גלוב. אחזקה גדולה היתה לנו גם בפז שעד לפני שנה היתה מאוד זולה וכיום כבר סגרה חלק מהפער. יש לנו אחזקה גדולה גם בריטליקס, וגם מניות הבנקים והגז עזרו לנו".

בהתייחסו ל-2013 אמר יקיר: "שוקי המניות ייתנו את התשואה הטובה ביותר, שלא כמו ב-2012 שבה האג"ח הממשלתיות הארוכות הניבו תשואות גבוהות יותר ממדדי המניות העיקריים בבורסה. 30%-40% מהתיק שלנו מושקע במניות, אבל לא הגדלנו השקעה בתחום בתקופה האחרונה".

בביטוחי מנהלים מסוג קרן י' הובילה השנה בקטגוריית הפוליסות הגדולות מנורה מבטחים עם תשואה של 12.4%, ואחריה - הפוליסה של כלל. תשואות דצמבר נעו בין 0.2% ל-1%, כאשר הראל הניבה את התשואה הנמוכה יותר, וזו של מגדל הניבה את התשואה הגבוהה ביותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker