האפליקציה החדשה של אקסלנס תאתר את שיחת היום בבורסה

אקסלנס השיקה את "מדד הבאזז" הסוקר שיחות ברשת על מניות ישראליות ומדרג אותן לפי כמות הדיונים בהן ואיכותם ■ האפליקציה החדשה זמינה בחינם מאתמול למשתמשי אפל ואנדרואיד

אורן פרוינד
שתפו בפייסבוק

בית ההשקעות אקסלנס השיק אתמול אפליקציה לשוק ההון - "מדד הבאזז". המדד סוקר את השיחות ברשת על מניות ישראליות ומדרג אותן לפי מספר הדיונים בהן ואיכותם. את האפליקציה פיתחה חברת רילקומרס בשיתוף מחלקת המחקר של אקסלנס. האפליקציה זמינה בחינם מאתמול למשתמשי אפל ואנדרואיד.

למעשה, מדד הבאזז הוא שקלול של כלל "הדיבור" ברשת האינטרנט על המניות בשוק ההון הישראלי. המדד נקבע באמצעות אלגוריתם משוכלל הסורק את השיחות ברשתות החברתיות ובאתרי אינטרנט חדשותיים ונותן להן ציונים לפי הכמות ואיכות המידע. כתבה, למשל, תקבל ניקוד גבוה יותר מטוקבק.

לצורך ההמחשה, המניות שריכזו את מרב הבאזז אתמול היו מניות הביומד, ובהן פלוריסטם, בריינסווי וביוליין, שזימנה אתמול את משקיעיה לכנס בנוגע לתוצאות הביניים לאחת התרופות שבפיתוח. עוד בלטו מניית מלאנוקס, שרשמה אתמול ירידה של 1.8% והשלימה ירידה של כ-30% בחודש, ואלדן טק שהשלימה אתמול את המיזוג עם WhiteSmoke.

מנהל מחלקת המחקר של אקסלנס, יניב חברון, אמר אתמול: "העולם הטכנולוגי והאינטרנט הם שכלול חדש ומבורך עבור כל אלה העוסקים בתחזיות.

ניירות הערך המדוברים ביותר אתמול לפי האפליקציה

"כדי לשלוט באחד האלמנטים החשובים והחמקמקים של עולם ההשקעות, השקנו את מדד הבאזז שייתן מענה לפופולריות תקשורתית של חברה בודדת, שאותה ניתן לתרגם למושג ארצי ויעיל - כסף".

סמנכ"ל שיווק באקסלנס, עמית שגיא, אמר: "החברה עובדת במשך כחצי שנה על בניית כלי ייחודי נוסף עבור המשקיעים שבאמצעותו הם יוכלו להשתמש בתהליך קבלת החלטה על השקעה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker