הצעת אי.די.בי פיתוח: כור תרכוש חלק מאחזקות הציבור בכלל ביטוח

בניסיון לחלץ את אי.די.בי מהבור הפיננסי העמוק מנסה דנקנר לנצל את קופת המזומנים של כור ולקנות באמצעותה את כלל ביטוח

מיכאל רוכוורגר

נוחי דנקנר ממשיך במאמציו להעלות כספים למעלה הפירמידה של אי.די.בי בניסיון לחלץ אותה מהבור הפיננסי העמוק שאליו נקלעה אי.די.בי אחזקות, החברה האם הציבורית של הקבוצה, והחברות הפרטיות גנדן וטומהוק שבשליטת דנקנר ומשפחתו.

במסגרת המאמצים האלה מנסה דנקנר לנצל את קופת המזומנים הדשנה של כור (כ-2.3 מיליארד שקל) ולקנות באמצעותה מידי אי.די.בי פיתוח את כלל עסקי ביטוח.

נוחי דנקנרצילום: מוטי קמחי

אי.די.בי פיתוח, המנוהלת על ידי חיים גבריאלי דיווחה הערב (ד') כי "בהמשך לדיווח מה-6 בינואר של אי.די.בי חברה לפיתוח בע"מ בדבר בחינה של מהלך עסקי למכירת החזקות החברה בכלל החזקות עסקי ביטוח בע"מ לכור תעשיות בע"מ, מתכבדת החברה להודיע כי דירקטוריון החברה החליט להציע לכור לנהל משא ומתן על עסקה למכירה לכור של החזקות החברה בכלל עסקי ביטוח, כולן או חלקן, על בסיס שווי שייקבע על פי הערכת שווי חיצונית ובלתי תלויה. נבחנת אפשרות של הצעה לרכישה על ידי כור גם של חלק מהחזקות הציבור בכלל עסקי ביטוח".

נכון להיום כלל ביטוח, המנוהלת על ידי איזי כהן ונסחרת לפי שווי שוק של כ-3 מיליארד שקל, מוחזקת ב- 55% על ידי אי.די.בי פיתוח, בכ-9.5% על ידי בנק הפועלים ובכ-35.3% על ידי הציבור.

דירקטוריון  אי.די.בי  פיתוח החליט למנות את חברי ועדת הביקורת שתבחן את פרטי העסקה ותלווה ותפקח על המו"מ. כמו כן ימונו מעריכי שווי חיצוניים לכלל ביטוח. את העסקה מרכזת ועדה בלתי תלויה בראשות יורם מרגליות. המכשול העיקרי לאישור עסקה יהיו בעלי המניות והאג"ח של כור. נכון להיום עיקר האחזקה של כור הינן מניות הבנק השווייצי קרדיט סוויס (2.3%) שמניותיו עלו בעשרות אחוזים בשנה האחרונה לכ-26 פרנק שווייצי למניה. כמו כן מחזיקה כור ב-40% מכתשים אגן, ב-68% מבית ההשקעות אפסילון ובקרנות הון סיכון.

דובר אי.די.בי ביקש להדגיש כי בהמשך לדיווח המיידי של אי.די.בי פיתוח בדבר בחינת מהלך עסקי למכירת החזקותיה בכלל ביטוח לכור, יודגש כי "מאחר שמדובר בעסקה בתוך קבוצת אי.די.בי, ינוהל התהליך על ידי ועדות בלתי תלויות ומעריכי שווי חיצוניים, שילוו את המשא ומתן ויפקחו עליו בהוגנות לטובת כל הצדדים ובכללם מחזיקי האג"ח ובעלי המניות בכל החברות הרלוונטיות."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker