בריינסוויי קיבלה אישור לשווק בקנדה מכשיר נגד דיכאון

קבלת אישור תפתח בפני בריינסוויי שוק הנאמד ב-12% מהשוק האמריקאי שגודלו עשרות מיליארדי דולרים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מניית בריינסוויי עלתה ב-3.4% במחזור של 12.7 מיליון שקל - פי 4.25 מהמחזור היומי הממוצע במניה - והשלימה עלייה של 51% מתחילת 2013, לאחר שקיבלה אישור לשווק את מוצר הדגל שלה גם בקנדה.

בריינסוויי קיבלה את אישורה של Health Canada שמקבילה ל-FDA האמריקאית לטפל באמצעות מכשיר Deep TMS בחולי דיכאון שמצבם לא השתפר לאחר טיפול תרופתי. קבלת אישור Health Canada תפתח בפני בריינסוויי שוק הנאמד ב-12% מהשוק האמריקאי שגודלו עשרות מיליארדי דולרים.

קסדה של חברת בריינסווי
קסדה לטיפול בדיכאון קליני של חברת בריינסוויצילום: בריינסוויי

בריינסוויי קיבלה לפני שבוע את אישור ה-FDA לטפל באמצעות מכשיר Deep TMS בחולים הסובלים מדכאון מז'ורי, ואשר טיפול באחת התרופות כמו וולבוטרין, אביליפי, סימבלטה, לא הביא לשיפור במצבם. דיכאון מז'ורי הוא הפרעה נפשית הכרוכה במצב רוח ירוד והערכה עצמית נמוכה. 6.7% מאוכלוסיית ארה"ב - כלומר, 20 מיליון איש - סובלים מכך, ו-2% סובלים מדיכאון מז'ורי חמור.

בריינסוויי פיתחה מכשיר רפואי לטיפול לא פולשני בהפרעות נפוצות בתפקודי המוח. המכשיר מבוסס על סליל אלקטרו-מגנטי בעל מבנה ייחודי שמחובר לספק זרם חשמלי המשתנה במהירות. הזרם יוצר שדה חשמלי שבאמצעותו ניתן להשפיע על המוח עד לעומק של 7 ס"מ באופן המאפשר להגיע לכל אזור במוח כמעט באמצעות גירוי או דיכוי עצבי לפי תדר ההפעלה. ההתוויה שהגדירה ה-FDA למכשיר של בריינסוויי רחבה יחסית להתוויה שהוגדרה למכשיר ה-TMS השטחי של החברה המתחרה ניורונטיקס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker