איזי כהן ממשיך לנער את כלל ביטוח: מפטר כ-13 מנהלים בדרגי ביניים

המפוטרים - בעיקר כאלו שעובדים בתפקידים של ראשי צוותים ומנהלי תחומים שונים ■ מקורבים לכלל ביטוח: "אלו תפקידים שהתייתרו נוכח התייעלות ומיזוגים, הנובעים משינוי מבנה החברה שמוביל המנכ"ל החדש"

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

פחות מחודשיים לאחר שנכנס לתפקיד מנכ"ל כלל ביטוח , איזי כהן, ממשיך לנער את הקבוצה בצורה אגרסיבית. לאחר שהחליף חלק ניכר מהשדרה הניהולית הבכירה, עובר כהן לטפל גם בדרג הביניים.

כך השבוע החלה כלל ביטוח בהליכי שימוע לפני הפיטורים של כ-13 עובדים בדרגי ביניים, בעיקר כאלו שעובדים בתפקידים של ראשי צוותים ומנהלי תחומים שונים. המקורבים לכלל ביטוח ציינו כי "זו לא דרמה גדולה אלא ביטול תפקידים שהתייתרו נוכח התייעלות ומיזוגים, הנובעים משינוי מבנה החברה שמוביל המנכ"ל החדש".

איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוחצילום: עופר וקנין

עקבו אחרי TheMarker בטוויטר

ההערכות בענף הביטוח ובשוק ההון כי כהן לא יעצור בכך וימשיך בשורה של שינויים פרסונאליים, כשנכון להיום עדיין לא ברור האם רועי יקיר, מנכ"ל זרוע ההשקעות כנ"ף, ימונה לתפקיד ראש חטיבת ההשקעות והאשראי.

בנוסף לכך השבוע נודע כי גלי שבד, ראש אגף שיווק בבנק לאומי, מונתה כמנהלת השיווק והאסטרטגיה של קבוצת כלל - זאת פחות משנתיים לאחר שהצטרפה ללאומי מחברת התקשורת פרטנר .

כהן, לשעבר מנכ"ל מגדל, חזר לענף הביטוח לאחר ששימש במשך כ-4 שנים כמנכ"ל אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב. עם הגעתו לכלל ביטוח קיבל כהן תנאי שכר ואופציות נדיבים אך דנקנר הציב בפניו אתגר לא פשוט - להעיר את החברה מהתרדמת העמוקה שבו היא הייתה שרויה במהלך השנים האחרונות. זאת במטרה להגדיל את הרווחיות במהירות המרבית לקראת מכירתה הצפויה ובכך להגדיל את קופת המזומנים הדלילה של אי.די.בי המשוועת למזומנים.

לשם כך עשה כהן כבר שורה של צעדים בכדי לעצור את הדימום והצורך בהזרמות לחברה הבת כלל פיננסים. פעולות אלה כללו בין השאר מכירת קרנות נאמנות וניהול תיקים להראל, מכירת זרוע ההשקעות האמריקאית טיטניום, כלל פיננסים נגזרים והעמיד למכירה את פעילות חבר הבורסה - זאת במטרה להתמקד בפעילויות ביטוח חיים ובריאות ובחיסכון לטווח ארוך. בנוסף לכך מנסה כהן לקדם עסקות נדל"ן בארה"ב ובישראל.

כמו כן ביצע כהן שינוי מבני שכולל בין השאר מערך תביעות אחיד, חיזוק מערך המכירות, מיזוג כלל בריאות לתוך כלל ביטוח, ויצירת חטיבת מטה ומערך קשרי לקוחות שיווק ואסטרטגיה.

בינתיים פעילויות אלו זוכות להתנגדות של חלק מסוכני הביטוח העובדים מול החברה בתחום ביטוח כללי ויתכן כי בקרוב יחלו דיונים מחודשים לגבי התארגנות תחת הסתדרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ