אחרי ביטול הסכם המכירה לטבע אלקוברה תנסה להנפיק בנאסד"ק

החברה שמפתחת תחליף ריטלין תנסה להנפיק ולגייס 20-15 מיליון דולר לפי שווי של 90 מיליון דולר לפני הגיוס

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

אלקוברה תנסה להקדים את חברת קמהדע וליהפך לחברה הישראלית שתנפיק את מניותיה בנאסד"ק. אלקוברה מתכננת להנפיק את מניותיה לפי שווי של 90 מיליון דולר לפני ההנפקה, ולגייס סכום של 20-15 מיליון דולר.

החברה מפתחת את MG01CI - תרופה לטיפול בהפרעת קשב (ADHD), אחת ההפרעות ההתנהגותיות הנפוצות ועל פי הערכות 5%-12% מהילדים סובלים מהפרעה זו.

צילום: תומר אפלבאום

אלקוברה שנוסדה ב-2008 מפתחת תרופה שפועלת במגנון שונה ממנגנון הפעולה של התרופות הקיימות לטיפול בהפרעה זו כמו ריטלין, אדרל וויונס וקונצרטה ונחלקות לשתי קטגוריות של תרופות: ממריצות ולא ממריצות. התרופה שפיתחה אלקוברה מציגה להערכת החברה חלופה בטוחה יותר מהתרופות הממריצות ואפקטיבית יותר יותר מהתרופות שאינן ממריצות.

החברה השלימה בהצלחה בספטמבר 2011 ניסוי בשלב השני של הניסויים הקליניים בהשתתפות 120 איש בישראל, והיא מתכננת להתחיל בשיחות עם הרשויות בארה"ב ובאירופה בתוך שישה חודשים ממועד הגשת התשקיף. אם השיחות יעלו יפה היא תחל בניסויים קליניים בשלב השלישי לקראת הגשת בקשת אישור שיווק. החברה מעסיקה בשלב זה עובד אחד בלבד ורשמה הפסד של 1.6 מיליון דולר ב-2012 ו-4 מיליון דולר ב-2011. וצברה הפסד של 8 מיליון דולר עד כה.

אלקוברה חתמה על הסכם עם טבע בנובמבר 2010 לפיו קיבלה הלוואה שהמירה למניות של 750 אלף דולר. ההלוואה הוגדלה ב-450 אלף דולר ומועד הפירעון נדחה לפברואר 2011 אם הצדדים לא יגיעו להסכם על רכישת אלקוברה על ידי טבע עד מארס 2011. טבע השקיעה באלקוברה 2.2 מיליון דולר והמירה את ההלוואות למניות על פי הסכם המכירה שנחתם בין השתיים במארס 2011. טבע קיבלה אופציות לרכוש את מלוא הבעלות בחברה שהיו ניתנות למימוש עד למועד מסוים, אבל בינואר 2012 בסמוך להתפטרותו של שלמה ינאי מתפקיד מנכ"ל טבע האופציות לא מומשו, ההסכם בוטל והמניות שרכשה טבע הוחזרו לחברה ללא תמורה.

אלקוברה מתכננת להשתמש ב-6 מיליון דולר לביצוע השלב השני בניסויים הקליניים על פי מבנה ניסוי שמוסכם על ידי ה-FDA.   

3 מיליון דולר ישמשו להיערכות לקראת הניסוי הקליני בשלב השלישי והמכריע והיתרה תשמש למימון פעילותה של החברה. בעלי השליטה באלקוברה הם אודי גלבוע (35%) ד"ר דליה מגידו (36%) הדסית (9.6%) , וירון דניאלי המנכ"ל (2%). חתם ההנפקה הוא AEGIS.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker