פרוקוגניה מזנקת עקב הקמת מרכז לניתוח סוכרים וציפייה לגידול במכירות

המרכז החדש יחזק את נוכחותה של פרוקוגניה בארה"ב, באירופה ובאסיה שבה מרוכזות חברות הביופארמה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מניית חברת פרוקוגניה, שבשליטת צחי סולטן וניר פלג, מנתרת ב-8% במחזור של 378 אלף שקל, שגדול פי 2.7 מהמחזור היומי הממוצע במניה לאחר שהחברה הודיעה על הקמת מרכז לשירותי ניתוח וניטור סוכרים בתרופות ביולוגיות. החברה הסבירה את הקמת המרכז החדש בגידול במכירות החברה שניכר כבר ברבעון השלישי של 2012 והמיקוד בשוק הבדיקות של מבנים סוכריים עבור חברות ביופארמה.

פרוקוגניה תספק במסגרת המרכז החדש מענה כולל לצורך בניתוח של הסוכרים שעל גבי חלבונים בתרופות ביולוגיות כולל, אך לא רק Glycoscope, מוצר שמבוסס על הטכנולוגיה הייחודית שפותחה על ידי החברה לניתוח מבנה הסוכרים על גבי חלבונים. המרכז החדש יחזק את נוכחותה של פרוקוגניה בארה"ב, באירופה ובאסיה שבה מרוכזות חברות הביופארמה.

צחי סולטןצילום: עופר וקנין

רות בן יקר, מנכ"ל פרוקוגניה, העריכה שגודל השוק לשירותי ניתוח של סוכרים בפיתוח
תרופות ביולוגיות הוא 500 מיליון דולר לשנה. לדבריה, וניתוח סוכרים אינטנסיבי ובשלב
מוקדם ככל האפשר בפיתוח תרופה הוא צורך ממשי שבא לידי ביטוי בדרישות הרשויות כמו
ה-FDA.  בן יקר העריכה כי הידע רחב ביישום מגוון הטכנולוגיות לניתוח סוכרים הוא מחסום כניסה לתחרות וציינה שלמעט מספר חברות ענק כמו נוברטיס מרק ואמג'ן שמבצעות
את הניתוח באמצעות מעבדות עצמאיות, ישנן חברות רבות שזקוקות לשרות זה.

הטכנולוגיה שפותחה על ידי פרוקוגניה מסייעת לייעול ולניטור תהליך הפיתוח של תרופות ביולוגיות וביוגנריות. מבנה הסוכרים על גבי החלבון משפיע על פרק הזמן שחולף עד לפירוק החומר הפעיל בתרופה בדם וכן עמידותה לתנאי חום וחומציות בתהליך הפיתוח והייצור והתגובה החיסונית שמעוררת התרופה.

פרוקוגניה סיימה את הרבעון השלישי של 2012 בהפסד של 2.7 מיליון שקל במחזור של 1.7 מיליון שקל בהשוואה להפסד של 2.5 מיליון שקל במחזור של 1.2 מיליון שקל ברבעון השני של השנה והפסד של 4 מיליון שקל במחזור של 850 אלף שקל ברבעון השלישי של 2011.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker