נייס: "שמועות על מיזוג עם ורינט צצות מעת לעת - לא מגיבים עליהן"

החברות נייס וורניט אינן מאשרות כי מתקיימים מגעים קונקרטיים למיזוג ■ מניית נייס מגיבה בעלייה של 3% במסחר בת"א ■ אופנהיימר: "נייס מאוד מעוניינת במיזוג, זה יעשה טוב לשתי החברות"

אורן פרוינד
שתפו בפייסבוק

מניית נייס עולה הבוקר בשיעור של 3% במסחר בת"א על רקע שמועות על עסקת מיזוג מסתמנת עם חברת ורינט, העוסקת בפעילות דומה לזו של נייס. שתי החברות אינן מאשרות כי מתקיימים מגעים קונקרטיים למיזוג. גורמים מקורבים לחברות מעריכים כי עסקה כזו לא תצא לפועל, בכל מקרה לא בטווח הקרוב. עם זאת, באופנהיימר מספרים כי נייס מאוד מעונינת במיזוג שיביא לטענתה להצפת ערך משמעותית בשתי החברות.

נייס מסרה בתגובה: "שמועות על הנושא צצות מעת לעת ואין אנו מגיבים לשמועות". בסביבת ורינט נמנעו מלאשר שמתקימים מגעים אולם סירבו להתייחס לדברים בצורה רשמית. בהקשר הזה ראוי לציין כי שמועות על עסקת מיזוג בין שתי החברות מסתובבות בשוק כבר למעלה משנתיים לאור הפעילות הדומה של החברות.

זאבי ברגמן, מנכ"ל נייסצילום: בלומברג

שתי החברות עוסקות בפיתוח וייצור של תוכנות לניהול קשרי לקוחות וסיכונים בנקאיים וביטחוניים. השמועה למיזוג בין שתי החברות קיבלה משנה תוקף לאחרונה, בעקבות עסקת מיזוג שמנהלת ורינט עם חברת האם שלה, קומברס. לאחר המיזוג תהפוך ורינט לחברה עצמאית מופרדת מקומברס, מה שיאפשר לה לקבל החלטות ולנהל מו"מ באופן עצמאי.

סרגי ויסצ'ונוק, אנליסט בכיר באופנהיימר, העריך כי גם אם תהיה עסקה, היא לא תצא לפועל עד אשר ורינט תשלים את עסקת המיזוג שלה עם קומברס, הצפויה להסתיים בתחילת פברואר הקרוב. "הפעילות של שתי החברות היא סינרגטית ולכן נייס מאוד רוצה לעשות מיזוג. יש לזה היגיון והשוק מאוד יאהב את זה" הסביר ויסצ'ונוק. "אם אכן יצא המיזוג לפועל, יכל להיות שורינט תצטרך להיפטר מחלק מהפעילויות שלה", הוסיף.

נייס היא אחת מחברות ההיי-טק הוותיקות והמוכרות בישראל. היא נוסדה בשנת 1986 על ידי קבוצה של יוצאי חיל המודיעין הישראלי: דוד ארזי, בני לוין, יואב אבטליון, מרדכי גולן, אברהם לזר ונסים אברהם. עם השנים התברגה נייס בזירת ההיי-טק הישראלית והגלובלית כמובילה עולמית לאספקה של פתרונות לניתוח מידע הנאסף מערוצי מדיה שונים (וידיאו, אינטרנט, VoIP וטלפון) ומיצוי התובנות מהמידע המתקבל מערוצים אלה.

בשנת 2011 ביצעה נייס ארבע רכישות מהותיות של חברות בהיקף של 290 מיליון דולר. את הרכישה המשמעותית ביותר ביצעה נייס בדצמבר 2011 כשמיזגה לתוכה את Merced Systems האמריקאית, העוסקת באספקת פתרונות לניהול ביצועים בארגוני שירות ומכירות, תמורת 150 מיליון דולר. בשנת 2012 לא ביצעה נייס רכישות מהותיות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker