אלטשולר שחם מצטרף להשקעות של דויטש ובירם בסקנדינוויה

בית ההשקעות ישקיע, בעיקר באמצעות קופות הגמל, עד 50 מיליון דולר בפעילות הכוללת קניונים ומרכזים מסחריים באוניברסיטאות

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בית ההשקעות אלטשולר שחם, שבשליטת גילעד אלטשולר וקלמן שחם, בדרך להצטרף כשותף בהשקעות נדל"ן מניב פרטיות במדינות סקנדינוויה שמבצעים בשנים האחרונות גיל דויטש ורוני בירם, המייסדים ובעלי השליטה לשעבר בבית ההשקעות אקסלנס.

אלטשולר שחם צפוי להשקיע בעיקר באמצעות קופות הגמל שלו עד כ-50 מיליון דולר (200 מיליון שקל) תמורת הקצאה של כמה 15%-25% בהשקעות של קבוצת סיני המרכזת את הפעילות בתחום הקניונים, המרכזים המסחריים והפנימיות בתוך אוניברסיטאות בנורווגיה, דנמרק ושוודיה. מדובר בנכסים בשווי של כמה מאות מיליוני יורו.

גלעד אלטשולרצילום: אייל טואג

לאלטשולר שחם יש עם דויטש ובירם יחסים עסקיים טובים זה שנים. עד 2009 אלטשולר שחם היה בעל עניין באקסלנס והחזיק כ-10% מהון המניות שלו.

אלטשולר שחם מחזיק בנתחים של 3%-7% בחברות נדל"ן מניב יציבות וחזקות - כמו קבוצת עזריאלי, אלוני חץ וגזית גלוב. עם זאת, ככל הידוע בית ההשקעות לא ביצע עד כה השקעות מהותיות ישירות בנדל"ן כפי שעושות בימים אלה חברות הביטוח הישראליות הגדולות.

מאז האקזיט הגדול שכחלק ממנו מכרו החל ב-2009 את השליטה באקסלנס לידי קבוצת הביטוח והפיננסים הפניקס מקבוצת דלק של יצחק תשובה תמורת כ-700 מיליון שקל, עיקר הפעילות של דויטש ובירם מרוכזת בחברת סאנפלאואר השקעות הציבורית, העוסקת באנרגיה מתחדשת ובנדל"ן מניב ונסחרת לפי שווי שוק של כ-386 מיליון שקל.

בנוסף, בירם ודויטש שותפים בחברת השקעות פרטית בשם JTLV (ג'רוזלם-תל אביב), שעוסקת בנדל"ן מניב בישראל. החברה מנוהלת על ידי עמיר בירם, אחיו של רוני בירם, שהיה עד קיץ 2011 מנכ"ל של חברת הנדל"ן בריטיש ישראל שנמכרה לידי מליסרון מקבוצת האחים עופר השקעות של משפחת עופר תמורת כ-1.7 מיליארד שקל.

מאז שהוקמה, לפני כשנה, השלימה JTLV כמה עסקות - ובימים אלה היא מובילה קבוצה של משקיעים המנהלים משא ומתן מתקדם לרכישת הקניונים רננים ברעננה וסביונים ביהוד מידי מליסרון תמורת כמיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker