הצרות בקווינקו נמשכות: המנכ"ל טל טרגן הודיע על התפטרותו

טרגן, שמכהן במקביל גם כמנכ"ל החברה הבת קווינקו להז'ר אינטרנשיונל, ימשיך בתפקיד עד לסוף אפריל 2013 ■ מאז 2009, טיפס ההפסד המצרפי של קווינקו ל-415 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הצרות בקווינקו נמשכות: מנכ"ל חברת ההימורים ובתי המלון, טל טרגן, הודיע הערב (א') על התפטרותו. טרגן, שמונה לתפקיד לפני כשנה בלבד ומכהן במקביל גם כמנכ"ל החברה הבת קווינקו להז'ר אינטרנשיונל, ימשיך בתפקיד עד לסוף אפריל 2013. במהלך תשעת החודשים הראשונים של 2012 הפסידה קווינקו 92 מיליון שקל (הפסד המיוחס לבעלי המניות), ומנייתה צנחה לשפל היסטורי.

קווינקו, שנשלטת על ידי יגאל זילכה, מפעילה מגוון פרויקטים תיירותיים הכוללים בתי מלון, קזינו ומסעדות בעיר לוטראקי ובאי רודוס שביוון, בתי מלון, מרכזי בילוי ומשחקי מזל בבוקרשט שברומניה, בבלגרד שבסרביה, בפראג שבצ'כיה ובסיהנוקוויל שבקמבודיה. מניית החברה איבדה 65% ב-12 החודשים האחרונים, והיא נסחרת בתל אביב לפי שווי שוק של 69 מיליון שקל בלבד.

יגאל זילכהצילום: תומר בן שלמה

המשבר הכללי באירופה בשנים האחרונים היכה בהכנסותיה של קווינקו, והחברה נאלצה לספוג הפסדים חוזרים. בתשעת החודשים הראשונים של 2012 רשמה החברה הפסד של 92 מיליון שקל, שהצטרף להפסד (המיוחס לבעלי המניות) של 117 מיליון שקל ב-2011, הפסד של 124 מיליון שקל ב-2010 והפסד של 82 מיליון שקל ב-2009. מאז 2009, טיפס ההפסד המצרפי ל-415 מיליון שקל.

על רקע זאת, איגרות החוב של קווינקו ירדו בשנתיים האחרונות בחדות, והן כעת נסחרות ב"תשואת זבל" של 65%. נכון לסוף הרבעון השלישי, בקופת החברה כרגע רק 4.2 מיליון שקל (סולו), והיא חייבת לבעלי האג"ח 102 מיליון שקל. בסוף השנה אמורה החברה לפרוע שתלום קרן בהיקף של 34 מיליון שקל.

במטרה להגדיל נזילות מכרה באחרונה קווינקו את מטוב המנהלים בתמורה ל-2.1 מיליון דולר (כ-8 מיליון שקל). כמו כן ערכה הנפקת זכויות בחברה הבת, במהלכה גייסה כ-20 מיליון שקל (15 מיליון מהסכום הגיעו מהבעלים), וכן ערכה משא ומתן (שנכשל) להכנסת משקיע חיצוני לפעילות בפראג. בנוסף לכך, לפני כשבועיים הגישה החברה טיוטה לשם הנפקת מניות נוספת בבורסה של תל אביב. נכון למועד זה, החברה עוד לא קבעה את מבנה ההנפקה, היקפה ומועד הביצוע.

באחרונה דרשה רשות ניירות ערך מקווינקו להציג את דו"חות הרבעון השלישי מחדש, בשקלול השפעות התוצאות של החברה הבת - Club Hotel Loutraki S.A. בדו"חות לרבעון השלישי הציגה החברה תזרים מזומנים שלילי של כ-6.8 מיליון שקל (מפעילות שוטפת) בתשעת החודשים הראשונים של השנה. כמו כן לחברה הון חוזר חיובי של 2.5 מיליון שקל בלבד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker