אייל גבאי דורש 700 שקל בשעה אם ימונה למומחה בהסדר אי.די.בי

גבאי בתצהיר לביהמ"ש: "אין לי ניגוד עניינים עם אי.די.בי: אחי בעלים של חברת ביטוח העובדת מול כלל, אחייני עובד בכלל פיננסים וקרן המורים שאותה אני מנהל מחזיקה רק 2.9% מכלל נכסיה בקבוצת אי.די.בי

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
שלי אפלברג
שלי אפלברג

בחמישי הגישו נאמני מחזיקי איגרות החוב של אי.די.בי את את אייל גבאי למומחה מטעם בית המשפט שיפקח על הסדר החובות של אי.די.בי אחזקות. עבור תפקידו דורש גבאי 700 שקל בשעה - 50 שקל פחות מהסכום שאותו רצתה לקבל דורית סלינגר שאת מינויה פסל השופט. בית המשפט עוד לא נתן את פסיקתו בעניין.

תצהירו של גבאי לבית המשפט מבהיר עד כמה קשה למצוא מומחה שאין לו כל קשר לעסקי הקבוצה ולנושיה. בתצהיר הוא מציין כי לדעתו אין חשש להיווצרות ניגוד עניינים עם מלוי תפקידו כמומחה. הוא מבהיר באותה הנשימה כי אחיו הוא הבעלים של משרד שמאי ביטוח, שבמסגרתו הוא עובד עם חברות רבות כולל כלל ביטוח הנמצאת בבעלות של קבוצת אי.די.בי, אך אחיו עידכן אותו כי היקף עבודתו עם כלל דומה להיקף העבודה עם חברות ביטוח אחרות - כך שאין לו יחסים מיוחדים עם הקבוצה.

אייל גבאיצילום: מזרחי ליאור

עוד הבהיר גבאי כי אחיינו עובד בכלל פיננסים כמנהל sox הכפוף לסמנכ"ל הכספים, אך הוא מדגיש כי על פי החוק אחיינו אינו מוגדר כבן משפחה וכי ממילא אי.די.בי דיווחה על מכירת פעילותה של כלל פיננסים ב-7 בינואר.

גבאי מספר כי במסגרת כהונתו כמנכ"ל משרד ראש הממשלה שימש בעבר כיו"ר משותף של ועדת הריכוזיות שבחנה בין היתר את מבנה ההחזקה של קבוצת אי.די.בי. אך הוא מזכיר כי פרש מתפקידו בוועדה לפני הגשת מסקנות הביניים שלה כשפרש מתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה.

עוד הוא מזכיר כי לפני כניסתו לתפקיד יו"ר קרן השתלמות המורים נבחרה פסגות, שנמנתה בעבר על נציגות מחזיקי איגרות החוב של החברה, לשמש כמנהל השקעות של אותה הקרן. לדבריו, הוא לא נטל כל חלק בהחלטה של בחירת מנהל ההשקעות כך שאין לו קשר למינוי זה. בכך בעצם מבהיר גבאי לבית המשפט את ניגוד העניינים האפשרי שקיים לו עם חלק מהנושים של אי.די.בי אחזקות.

עוד הוא עידכן כי קרן המורים שאותה הוא מנהל מחזיקה כ-2.9% בלבד מסך הנכסים המנוהלים על ידה בניירות הערך של אי.די.בי. לפי התצהיר, קרן המורים מחזיקה כ-1.3% מסך הערך הנקוב של סדרה ז' של אי.די.בי פיתוח ו-3.5% מהערך הנקוב של סדרה ח', תוך שהוא מבהיר כי אחזקות אלה מהוות שיעור זניק של 0.13% מנכסי הקרן.

מכיוון שהחזקותיה של הקרן שאותה הוא מנהל בניירות הערך של קבוצת אי.די.בי כן עלולות להוות ניגוד עניינים, הוא הבטיח כי ככל שלדירקטוריון יובא דיון בעניין כלשהו במישרין או בעקיפין לחברה או לבעל השליטה בה - הוא ימנע מליטול חלק באותו הדיון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker