שרלי אמזלג פורש מתפקיד יו"ר ועד העובדים בבנק הפועלים

אמזלג כיהן בתפקיד כעשור, וספג ביקורת רבה בעבר על רקע פיטורי 800 עובדים בבנק, אף שמצבו הפיננסי של הפועלים היה איתן ■ את אמזלג יחליף יוסי גל, שמנהל סניף של הבנק בראשון לציון. בבנק מתכננים לערוך בקרוב קיצוץ נרחב במטה

>> שרלי אמזלג, שכיהן כיו"ר ועד עובדי בנק הפועלים בעשור האחרון, הודיע באחרונה כי הוא מפסיק את פעילותו כיו"ר הוועד עקב "תחושת מיצוי". אמזלג ימשיך בעבודתו כמנהל אחד הסניפים הגדולים של הבנק.

יוסי גל נבחר להחליף את אמזלג בעקבות פרישתו בבחירות שהתקיימו בקרב 23 חברי הוועד. גל מנהל סניף של הבנק בראשון לציון. בהסתמך על מקרים קודמים בהפועלים, אמזלג צפוי לקבל בקרוב תפקיד בכיר בבנק.

שרלי אמזלג ובעלת השליטה בהפועלים, שרי אריסוןצילום: דן ברומר

פרישתו של אמזלג מתפקיד יו"ר הוועד נעשית במקביל לסיום תוכנית התייעלות רחבה שיישם בנק הפועלים בשלוש השנים האחרונות. כחלק מתוכנית זו הועברו מאות עובדים מהסניפים אל מרכזי תפעול אזוריים. בכך התאפשר לבנק להקטין את שטחי הסניפים ולחסוך בהוצאות נדל"ן, ארנונה וחשמל.

באחרונה החל הבנק להוציא לפועל תוכנית התייעלות נוספת, שכחלק ממנה יבקש לבטל קרוב ל-1,000 משרות במטה הבנק בתוך שנה וחצי. לפי בחינה שנעשתה בחטיבת האסטרטגיה של הבנק, בראשות אריק פינטו, שיעור המשרות המיותרות במטה הבנק הוא כ-44%. עם זאת, בהנהלה מעריכים כי הבנק יתקשה להגיע לקיצוץ נרחב כל כך, וכי בפועל רק 25%-30% מהמשרות במטה יבוטלו בתוך כשנה וחצי.

ועד העובדים בבנק הפועלים נחשב מתון לעומת הוועדים בבנקים אחרים, ובשל כך הועלו נגדו טענות רבות מצד עובדים בבנק, שציפו מהוועד לנקוט צעדים משמעותיים נגד תוכניות ההתייעלות שקידמה ההנהלה בשנים האחרונות.

בתחילת כהונתו של אמזלג בראשות ועד עובדי בנק הפועלים, בסוף 2002, החליט הבנק - שנוהל אז על ידי אלי יונס - לפטר 900 עובדים, רובם קבועים, ותיקים ומבוגרים. הפיטורים, שהסתכמו בסופו של דבר ב-793 עובדים, עוררו הד ציבורי שלילי כלפי הבנק, מכיוון שמצבו היה איתן ורווחיותו לא היתה כלל בסכנה.

כלפי ועד העובדים הוטחו אז האשמות מצד עובדים בבנק על כך שלא מנע את הפיטורים אף שידע עליהם, ואילו ההסתדרות טענה כי לא ידעה על תוכניתו של יונס לפטר מספר כה גדול של עובדים. על רקע זה נגרם קרע גדול בין אמזלג לבין מי שכיהן אז כיו"ר ההסתדרות, עמיר פרץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker