דיזינגוף סנטר על המדף: ריט 1 מציעה 145 מ' ש' עבור 15% מהזכויות בקניון

לחץ המזומנים של אדרי-אל מאלץ אותה למכור שניים מהנכסים הבולטים שלה ■ בנוסף על דיזינגוף, מקדמת אדרי-אל מכירה של 25% מקניון "שמונה סנטר" בקריית שמונה, בתמורה ל- 29.5 מיליון שקל

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

לחץ המזומנים של חברת הנדל"ן אדרי-אל הבורסאית מאלץ אותה למכור את אחד מנכסיה הבולטים בתל אביב - קניון דיזינגוף סנטר. הערב מדווחת החברה על הסכם ראשוני למכירת 50% מאחזקותיה בקניון דיזינגוף סנטר (15% מסך השטחים) לקרן הנדל"ן ריט 1, בתמורה ל-145 מיליון שקל. 

המרכז המסחרי דיזינגוף סנטר (הקרוי על שם מאיר דיזנגוף) שוכן במפגש הרחובות דיזנגוף והמלך ג'ורג' בתל אביב, כחצי קילומטר דרומית לכיכר צינה דיזנגוף. הקמת המרכז החלה ב-1972 והוא נפתח לציבור ב-1977. במרכז כ-400 חנויות, בהן מבקרים כ-50 אלף מבקרים ביום ממוצע.

דיזינגוף סנטר
דיזינגוף סנטרצילום: אייל טואג

במקביל, הודיעו השתיים על עסקה נוספת: קרן ריט 1 תרכוש מאדרי-אל 25% מקניון "שמונה סנטר" בקריית שמונה בתמורה לסכום של 29.5 מיליון שקל - שווי של 118 מיליון שקל לקניון.

אדרי אל בחרה למכור את נכסיה, כיוון שהיא זקוקה למזומנים. בקופת החברה מצויים נכון להיום 1.8 מיליון שקל בלבד, והיא נדרשת לעמוד בתשלומי קרן וריבית של 37 מיליון שקל למחזיקי האג"ח. 

מצבה הפיננסי המאתגר של אדרי-אל השתקף גם בדו"ח הדירוג של מעלות. החברה זכתה לדירוג של BBB- עם אופק "שלילי". מדובר במדרגה הנמוכה ביותר בדירוג אשראי בינוני - ודרגה אחת מעל דירוג BB+, הנחשב לדירוג בעייתי. מעלות ציינה כי נזילות החברה חלשה, וכי היא מבטאת צורך גבוה למימוש נכסים או גיוס חוב לשם פירעון התחייבויותיה.

אדרי-אל, הנשלטת על ידי גבי אדרי (83%), השילה 30% מערכה בשנה האחרונה על רקע מצוקת הנזילות. נכון להיום החברה נסחרת בשווי זעום של 40 מיליון שקל. ב-9 החודשים הראשונים של 2012, הסבה החברה הפסד נקי של 13.5 מיליון שקל לבעלי מניותיה. זאת, לעומת רווח נקי של 19 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker