דנקנר מרחיק את אביו ואת אמו מקבוצת אי.די.בי שבמשבר

נוחי רכש מאביו מניות של אי.די.בי אחזקות בשווי כולל של 5 מיליון שקל ■ אמו התפטרה לפני יומיים מתפקידה כדירקטורית

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

נוחי דנקנר מרחיק את ההורים מאי.די.בי אחזקות. לאחר שאמו התפטרה מתפקידה כדירקטורית בקבוצה רכש ב-7 בינואר דנקנר מאביו יצחק דנקנר בעסקה מחוץ לבורסה 455 אלף מניות אי.די.בי. אחזקות בשווי כולל של 5 מיליון שקל. לאחר העסקה נשאר אביו עם אחזקה של 925 אלף מניות בלבד.

על רקע חובות של 1.7 מיליארד שקל לבנקים, הציעה לאחרונה אי.די.בי אחזקות הסדר למחזיקים הכולל פריסה של החוב ל-15 שנה ללא כל בטחונות חדשים עם ריבית של 2%-4% בלבד אשר אינה משקפת ריבית של חברה במשבר.

נוחי דנקנרצילום: תומר אפלבאום

עקבו אחרי TheMarker בטוויטר

באי.די.בי ממתינים לתשובתו של אדוארדו אלשטיין בנוגע למימוש האופציה שניתנה לו להשקעה נוספת של 75 מיליון דולר בחברת האם גנדן. כעת, לאור התנגדותם של מחזיקי אגרות החוב להסדר שהוצע, נראה כי החברה תמשיך בדיון על הסדר במתכונת שונה. בכירי החברה שמצויים כיום בחו"ל יצטרכו למצוא דרך בה יעניקו בטחונות יותר טובים למחזיקים לצד הזרמה מהותית מצד בעלי השליטה של מזומן לקופת החברה.

כמו כן, בעל השליטה יצטרך להתמודד עם טענות נציגות אגרות החוב של אי.די.בי פיתוח בנוגע לממשל תאגידי לא תקין בקבוצה, ועם הדרישה כי המנהלים והדירקטורים יתחילו מעתה לגייס הון חיצוני לחברה אשר יחזק את קופת המזומנים שאמורה לשלם חובות של 4.2 מיליארד שקל למחזיקים ו-2.1 מיליארד שקל לבנקים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker