תשואות חלשות לקופות הגמל בדצמבר

הקופות הגדולות הניבו תשואות של 0.1%-0.4% בחודש שעבר  קופת הגמל הגדולה ביותר, פסגות גדיש, הניבה תשואה של 0.3%  התשואות בקופות הגמל ב-2012 כולה צפויות לנוע סביב 8%-14%  בקרנות ההשתלמות, פסגות כינרת הניבה 11.1% ב-2012

נתן שבע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתן שבע

>> תשואות דצמבר בקופת הגמל צפויות להיות סולידיות לעומת התשואות של החודשים הקודמים. התשואות של קופות הגמל הגדולות בדצמבר נעות סביב 0.3%. עם זאת, תעשיית קופות הגמל סוגרת את אחת השנים הטובות שלה.

מנתונים ראשוניים והערכות בשוק עולה, כי פסגות גדיש שמנהלת 21 מיליארד שקל, הניבה תשואה של 0.3% ובסך הכל הניבה 11.1% ב-2012. הראל עצמה תעוז הניבה אמנם תשואה של 0.1% בדצמבר, אבל סיימה את השנה עם תשואה של 11.7%. קופות קטנות יותר, כמו אקסלנס גמל או זו של ילין לפידות, הניבו תשואה שנעה סביב 0.6% בדצמבר. ההערכה של בית ההשקעות מיטב היא כי קופות הגמל הגדולות צפויות לסיים את השנה כולה עם תשואות של 8%-14%.

עליות השערים בשוקי המניות בחו"ל, באג"ח הממשלתיות בישראל ובמדדי התל-בונד, פעלו כגורם חיובי לתשואות הקופות בדצמבר. לעומת זאת, הירידות בשוק המניות בישראל ובשערי המט"ח הכבידו על התשואות.

כך למשל, בשוקי המניות בעולם נרשמו עליות שערים: בארה"ב מדד 500 S&P עלה ב-0.7%; ומדד DAX הגרמני עלה ב-2.9%. לעומת זאת, בשוק המניות בישראל נרשמו ירידות שערים במרבית המדדים: מדד תל אביב 25 ירד בשיעור של 3.6%; מדד תל אביב 100 איבד 3.7%; מדדי התל בונד עלו ב-0.5%. גם בחודש החולף היו אלה האיגרות הממשלתיות שהניבו תשואות נאות. האג"ח הממשלתיות הלא צמודות עלו ב-1.2%.

התמונה של תשואות דצמבר בקרנות ההשתלמות דומה לזו שבקופות הגמל. דש השתלמות, שמנהלת 8 מיליארד שקל, הניבה תשואה של 0.3% ובסך הכל רשמה בשנה שחלפה תשואה של 10.4%. קהל של מגדל הניבה תשואה של 0.1% בדצמבר ו-8.7% מתחילת השנה. פסגות כנרת, שקטנה מהן, הניבה תשואה שנתית של 11.1% לאחר תשואה של 0.2% בדצמבר. הנתונים המלאים על קופות הגמל וקרנות ההשתלמות יפורסמו לקראת אמצע ינואר.

התשואות הטובות בשנה החולפת באות במיוחד לאור העליות באפיקים הממשלתיים. מדד האג"ח הכללי של האג"ח הממשלתיות עלה ב-7.9%, ואילו צמודי המדד בלטו בעלייה של 9.4%.

קופות הגמל של אלטשולר שחם צפויות לסיים את השנה עם תשואה שנעה סביב 14%-15% ולהוביל את טבלת התשואות. אלטשולר שחם, שזיהה נכון את ההשקעה בשוקי חו"ל, שווקים שפתחו פער על השווקים בישראל במיוחד במחצית השנה הראשונה, והמשיך להאמין באג"ח הממשלתיות הארוכות - הצליח להכות את המתחרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker