הזרים מסתערים על בבילון: קופצת ב-8% עקב כתבה חיובית ברויטרס

הנהלת החברה משדרת עסקים כרגיל בכל הקשור להנפקת החברה בוול סטריט ■ המנכ"ל לרויטרס: "נמשיך להציג שיעורי צמיחה גבוהים מפרסום באינטרנט" ■ עלייה של 23% במניית פריון אתמול הוסיפה שמן למדורת העלייה

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מניית בבילון הישראלית, מפתחת תכנות התרגום של נעם לניר, מזנקת היום ב-8% במחזור גבוה של 15 מיליון שקל, השני בגובהו באחד העם. כניסה של גופים זרים מארה"ב ואנגליה היא זו שהקפיצה את המניה בעקבות כתבה חיובית שפורסמה אמש ברויטרס, הצופה עלייה במכירות החברה בשנת 2013 בשל כוונתה לשווק את תוכנת התרגום שלה בחינם.

תחזית ההכנסות הגבוהה שסיפקה אתמול פריון, העוסקת בפעילות דומה לזו של בבילון, הוסיפה שמן למדורת העליות במניה, לאחר שעלתה אתמול בשיעור של 22% בת"א. בנוסף, סקירה שהוציא אתמול סיטי בנק בדבר רמת המכפילים הנמוכה של חברות הטכנולוגיה הישראליות, שיכנעה אף היא את הזרים לקנות המנייה הישראלית בת"א. 

אלון כרמלי מנכ"ל החברה, העריך בכתבה של רויטרס כי "החברה תמשיך להציג את שיעורי הצמיחה הגבוהים שהציגה בעבר מפרסום באינטרנט". יותר מ-80% מהכנסותיה של בבילון מקורם בהכנסות מפרסום באינטרנט, ועל כן שיווק התכנה בחינם עשוי להגדיל את הפדיון הכולל של החברה בצורה משמעותית, שכן הוא יגדיל את שיעורי החשיפה של החברה ברשת. 

אלון כרמלי ונעם לנירצילום: טל שחר

מניית בבילון סבלה מהשמדת ערך קשה במחצית השנייה של 2012 על רקע אי ודאות בנוגע להנפקה המתוכננת בוול סטריט. בשיאה נסחרה המניה במחיר של 42 שקל ובשווי חברה של 2 מיליארד שקל, כאשר היום היא נושקת למחר של 26 שקל עם שווי חברה של 1.2 מיליארד שקל. 

הנהלת החברה מקדמת ההנפקה בוול סטריט

נכון להיום, הנהלת בבילון משדרת עסקים כרגיל בכל הקשור להנפקה בוול סטריט. העליות בשוקי וול סטריט מתחילת השנה ופתרון המצוק הפיסקאלי האמריקאי תומכים בהוצאתה לפועל של ההנפקה בחודשים הקרובים. עם זאת, לניר ציין בעבר כי במידה שמחירי המנייה בת"א ימשיכו להיות נמוכים, הוא יעדיף למחוק את החברה מהמסחר בת"א ולשקול דחייה של ההנפקה בוול סטריט. 

בבילון הציגה שיעורי צמיחה מרשימים בשנתיים האחרונות. בינואר-ספטמבר 2012 רשמה בבילון זינוק של 230% בהכנסות ל-470 מיליון שקל, והרווח הנקי זינק בתקופה הזו ב-520% ל-68 מיליון שקל. ההערכות בשוק הן כי בבילון תציג רווח נקי של 40-35 מיליון שקל ברבעון הרביעי.

כיום החברה נסחרת במכפיל רווח 12, הנחשב נמוך ביחס לשיעורי הצמיחה שלה. מרבית האנליסטים ומנהלי ההשקעות צופים עתיד ורוד לבבילון ב-2013. בני דקל, ראש מחלקת המחקר של בנק אגוד, העניק מחיר יעד של 72 למניה - פי 3.5 ממחירה הנוכחי בשוק.
עיני השוק נשואות להנפקה המסתמנת בנאסד"ק, הצפויה לפי החברה לצאת לפועל בתחילת 2013. 

ההערכות הן שההנפקה תציף ערך משמעותי לחברה, שכן השוק האמריקאי, בשונה מהשוק הישראלי, מכיר חברות אינטרנט ולרוב מתמחר אותן גבוה יותר. כך, למשל, חברת האנטי וירוס AVG, העוסקת בפעילות דומה לשל בבילון וגם לה יש הסכם עם גוגל האחראי למרבית הכנסותיה, נסחרת בשווי של 870 מיליון דולר. זאת כשלחברה יש מכפיל 21, ושיעורי הצמיחה שלה נמוכים משל בבילון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker