ת"א נסגרה בעליות; מודיעין נפלה ב-26%

ת"א 25 עלה ב-0.5%; בריינסוויי עלתה ב-16%; מלאנוקס ירדה בעוד 3% ובבילון זינקה ב-9.7%

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

המסחר בתל אביב נסגר בעליות שערים קלות במחזור מסחר של 995 מיליון שקל.   מדד ת"א 25 עלה  ב-0.5% ל-1,210.26 נקודות ות"א 100 הוסיף לערכו כ-0.4%. מדד ת"א בנקים טיפס ב-0.3% ומדד נדל"ן 15הוסיף לערכו 0.7%. מנגד, מדד ת"א נפט וגז ירד בכ-0.3%.

בריינסוויי בלטה היום במסחר כשזינקה ב-15.9% על רקע האישור שקיבלה מה-FDA לטפל במכשיר ה-Deep TMS בחולי דיכאון שהטיפול התרופתי לא הביא לשיפור במצבם.

עקבו אחרי TheMarker בטוויטרמדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

בבילון זינקה ב-9.7%  על רקע כתבה חיובית שפורסמה ברויטרס. מנגד, מודיעין יהש נפלה בעוד 26% בעקבות הנפקת הזכויות שהתבצעה לפני שבועיים ומימוש אופציות בשוק.  

מלאנוקס   המשיכה את המסע מטה וירדה בעוד 3%. אתמול איבדה המניה 5% על רקע אזהרת הרווח שפירסמה בשבוע שעבר.

מניית טבע אשר נסחרה במהלך היום בעלייה של 1% סגרה בעלייה של 0.3% בלבד על רקע הודעתה כי העלתה בראשית ינואר 2013 את מחיר קופקסון לטיפול בטרשת נפוצה ב-10%. קופקסון היא התרופה המקורית הראשונה של טבע ומרכז הרווח העיקרי שלה.

קומפיוגן אשר החלה את המסחר עם ארביטראז' חיובי של 7.4%, סיימה עם עלייה של 12.4%.

המסחר באפיק הסולידי התנהל היום בעליות שערים קלות. אג"ח הממשלתית השקלית ל-10 שנים עלה ב-0.46% לתשואה של 3.73%. הממשלתית הצמודה לתקופה זהה נסחרה בעלייה של 0.2% לתשואה של 1.38%. מדד התל בונד 20 הוסיף לערכו 0.2%, התל בונד 40 הוסיף לערכו 0.1% ומדד התל בונד 60 נסגר בעלייה של 0.16%.

דודי רזניק, מנהל חדר העסקאות בבנק לאומי, הסביר את העליות בשוק האג"ח ואמר כי "העובדה שבארה"ב נבלמה עליית התשואות, תרמה לרגיעה בשוק הישראלי. אני מבחין במסחר כי ישנה עדיפות למגזר השקלי הלא צמוד ולכן אנו רואים ביצועים עודפים של הניירות הללו".

בשבוע הבא אמור להתפרסם מדד המחירים לצרכן לחודש דצמבר לאחר ששלושת המדדים האחרונים הפתיעו כלפי מטה. לדברי רזניק, "יכול להיות שגם עכשיו, כמה ימים לפני המדד, נראה מגמה יותר חיובית באיגרות החוב השקליות מכיוון שהשוק מאמין כי אם תהיה הפתעה היא תהיה כלפי מטה במדד עקב הירידה באינפלציה".

באפיק האג"ח הקונצרני נמשכת המגמה החיובית מתחילת השנה. "העליות מגיעות על רקע המעבר של הציבור להשקעה באג"ח קונצרנ", אמר רזניק שציין כי למרות שכמות ההנפקות גדלה, עדיין לא רואים השפעה של ההנפקות על המחירים בשוק. "ההנפקות  לא מצליחות לעצור את העליות כי הביקושים מקרנות הנאמנות יותר גדולים". לדעת רזניק, גם העובדה שהתעשייה האווירית מגייסת היום 1.2 מיליארד שקל לא תשפיע על השוק.

דניאל רפופורט, מנהל דסק מניות ונגזרים, הוסיף כי "שוק המניות עולה ב-0.4% יחד שאר מדדי המניות בעולם על רקע האופטימיות בארה"ב". לדעתו, מניות הגז והנפט ממשיכות למשוך מטה עקב החשש של המשקיעים מהיכולת להעביר את המלצות ועדת צמח במתכונתם הנוכחי.

עוד אמר רפופורט כי קיים היפוך מגמה בין המסחר במניות החברה לישראל לבין המסחר במניות כיל : החברה לישראל עלתה ב-4.5% בעוד שכיל טיפסה רק ב-1.2%. עד היום, היתה המגמה הפוכה כאשר כיל נסחרה בעליות יותר גבוהות מהחברה לישראל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker