יחימוביץ': "אל תאשרו את העסקה הצינית של מכירת כלל ביטוח לכור"

"המידע שפורסם עד כה לגבי עסקת כלל ביטוח מצביע על כך שגם הפעם מדובר בתעלול פיננסי, שלא ייצר ערך כלשהו למשקיעים ושכל מטרתו להעביר הון מכיסו האחד של בעל השליטה לכיסו האחר"

צבי זרחיה
שתפו בפייסבוק

"יש לפעול על מנת למנוע את הבאתה של עסקת כלל ביטוח לאישור. אסור שהעסקה הצינית הזו תצא לפועל", כך דרשה היום יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', מיו"ר הרשת לניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר, והממונה על שוק ההון, פרופ' עודד שריג. לדבריה, יש להנחות את החברות באי.די.בי אחזקות ואת הגופים המוסדיים שלא לאשר את עיסקת בעלי העניין המתוכננת, במסגרתה תמכור אי.די.בי פיתוח את אחזקותיה בחברת הביטוח כלל לידיה של חברת כור.

יחימוביץ' הוסיפה כי "המידע שפורסם עד כה לגבי עסקת כלל ביטוח מצביע על כך, שגם הפעם מדובר בתעלול פיננסי שלא ייצר ערך כלשהו למשקיעים ושכל מטרתו להעביר הון מכיסו האחד של בעל השליטה, נוחי דנקנר, לכיסו האחר".

שלי יחימוביץ'

לדבריה "עסקה זו מוצעת על מנת שדנקנר יוכל לספק מענה קצר מועד, מיידי ועתיר סיכונים למשבר אליו נקלעה אי.די.בי פיתוח מול נושיה. לא מדובר בפיתרון יסודי ומקיף לבעיית החוב של הקונצרן, אלא במהלך נמהר, המבקש לרצות חלק מהמשקיעים כאן ועכשיו על חשבון משקיעים רבים בהמשך".

יחימוביץ הדגישה כי "עסקות בעלי עניין הפכו זה מכבר לרעה חולה בשוק ההון הישראלי ובשנים האחרונות השתמשו בעלי שליטה לא פעם ולא פעמיים בכוחם על מנת להוביל עסקות שהיטיבו עמם אישית ולתעל לטובת עצמם משאבים השייכים לחברות הציבוריות שבשליטתם: כך הפסידו אותן חברות סכומי עתק, שיכולים היו לשמש אותן לצורך פירעון החובות למחזיקי האג"ח, ליצירת ערך עבור החוסכים לפנסיה שהשקיעו את כספם במניות החברה, או לפיתוח ולהתרחבות שהיו מיטיבים עם העובדים, הצרכנים והציבור הרחב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker