מישורים הנפיקה סדרת אג"ח בהיקף של 75 מיליון שקל

הסדרה החדשה, מישורים אג"ח ג', תהיה צמודה למדד המחירים לצרכן בריבית של 6.15% ל-7 שנים

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת הנדל"ן מישורים של גיל בלוטרייך מדווחת הבוקר על תוצאות המכרז המוסדי והציבורי לגיוס אגרות חוב חדשה - מישורים סדרה ג'. בסך הכל השלימה החברה גיוס של 75 מיליון שקל והסדרה החדשה, תהיה צמודה למדד המחירים לצרכן בריבית של 6.15% ל-7 שנים אשר ישולמו ב-5 תשלומים לא שווים לאורך חייה.

בסה"כ תשלם מישורים ריבית של כ-4.6 על האג"ח והמסה העיקרית של הקרן תשלום בשנים 2018 ו-2019 ותעמד על 45 מיליון. לאיגרת החוב ישנה בטוחה בדמות שיעבוד של 33.6% ממניות סקיליין (חברה בת של מישורים) בעלת פורטפוליו נכסים בהיקף של כ-250 מיליון דולר.

גיל בלוטרייך
גיל בלוטרייך

גיוס איגרות החוב נערך בהובלת החתמים איביאי, רוסריו, אקסלנס ומיטב. מישורים נסחרת לפי שווי של 240 מיליון שקל כאשר לחברה ישנם עוד 2 סדרות של איגרות חוב - א' ו-ב' לפירעון באפריל 2015 וספטמבר 2017 ונושאות תשואה של 3.6 ו-5.5 בהתאמה.

כמו כן, לחברה גם סידרת אג"ח להמרה - מישורים יב' - שעומדת לפירעון באוגוסט 2016 בהיקף של כ-68 מיליון שקל. מניית החברה טיפסה ב-9% מתחילת השנה אך, את 2012 היא סיימה בירידה של 6% רחוק מדד היתר בו היא נסחרת שטיפס במהלך 2012 ב-25%.

רמי שריקי, מנכ״ל מישורים התייחס להנפקה ואמר " אנחנו מאוד שמחים על הבעת האמון של שוק ההון הישראלי במישורים. האצת קצב צמיחת החברה בשנים האחרונות  לצד עליית ערך ההשקעות שלנו בכל המקומות בהן אנחנו פעילים מהווים אינדקציה טובה לכך שהנהלת החברה ממוקדת בהצפת ערך לבעלי המניות שלה וכך תמשיך לפעול בעתיד . הכסף שגויס ישמש אותנו להמשך השקעות וניצול הזדמנויות בעיקר בארצות הברית ובישראל.

עסקת בלו מאונטיין

לפני כשבועיים הודיעה מישרים על השלמת  עסקה אסטרטגית במסגרתה, סקייליין, חברת הבת, רכשה אתר נופש בקנדה ב-80 מיליון שקלים (20 מיליון דולר קנדי). סקייליין רכשה  50% מהשטחים המסחריים של אתר הסקי מוכר, בלו מאונטיין באונטריו קנדה.

במסגרת העסקה קיבלה סקייליין 1,200 מגרשים מפותחים לבנייה שעליהם מתכוון בלוטרייך להקים 800 יחידות דיור וחדרי מלון וכ-400 בתים פרטיים שצפויים להכפיל את שטחי המגורים באתר הסקי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker