אריה קוטלר מצטרף לחגיגת הנפט: רוכש זכויות בשלושה קידוחים

חברת מלרג, הנשלטת על ידי ארקו החזקות של קוטלר, רכשה הבוקר זכויות ברישיונות הקידוח "גבריאלה" (5%), "יצחק" (10%) ו"שמואל" (10%) מידי חברת טוהר שמש

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

אריה קוטלר, בעל השליטה בארקו החזקות המשקיעה בתחנות דלק ונדל"ן, נכנס הבוקר (ב') לתחום חיפושי הגז והנפט. חברת מלרג, המוחזקת על ידי ארקו החזקות בשיעור של כ-52%, רכשה הבוקר זכויות ברישיונות הקידוח "גבריאלה" (5%), "יצחק" (10%) ו"שמואל" (10%) מידי חברת טוהר שמש.

ארקו, שהודיעה באחרונה על כוונתה להרחיב פעילותה לתחום חיפושי הנפט, תקצה לטוהר שמש מניות וכתבי אופציה של מלרג כנגד העברת הזכויות. החברה לא ציינה את כמות המניות שיוקצו לטוהר שמש, ועל כן לא ניתן להעריך את שווי העסקה.

אריק קוטלרצילום: יח"צ

השותפות של ארקו ברישיונות החדשים הם אדירה ומודיעין אנרגיה מקבוצת אי.די.בי. רשיון גבריאלה, הנמצא מול חופי הרצליה, מוחזק על ידי מודיעין (70%) ואדירה (25%) והוא הראשון שצפוי להתחיל בעבודות הקידוח ובעל פוטנציאל הגבוה ביותר למציאת נפט. על פי הסקר שפורסם על ידי אדירה לפני מספר חודשים, פוטנציאל הנפט במאגר עומד על 128 מיליון חביות נפט וההסתברות למציאתו מוערכת בכ-14%-25%.

רשיון "יצחק", הנמצא מערבית לחופי חדרה, נשלט על ידי אדירה (50%) כשהאומדן הטוב ביותר לכמות הנפט ברישיון עומדת על כ-79 מיליון חביות ועוד 1,774.4 BCF של גז טבעי. רשיון "שמואל", הנמצא מול חופי אשדוד, נשלט אף הוא על ידי אדירה (45%) ועל פי הערכות, מכיל מטרות גז של 65.8BCF ומטרות נפט של 65.8 מיליון חביות נפט.

אריק קוטלר, בעל השליטה בארקו החזקות, התייחס הבוקר לעסקה: "התקשרות מלרג בנייר עקרונות זה הינה בהמשך להודעתה של מלרג לפיה מלרג בוחנת מעת לעת עסקאות שונות להרחבת פעילותה, בין היתר, באמצעות כניסה לתחום הגז והנפט".

ארקו הינה חברת החזקות הפועלת בתחום נדל"ן, תחנות דלק ופיננסים. היא שולטת בחברת מלרג ומחזיקה בחברת הנדל"ן המניב ליגד (37%) ופעילות (GPM (51% , הכוללת חנויות בתחנות דלק בחוף המזרחי של ארה"ב ואספקת דלק לתחנות. החברה נסחרת בת"א לפי שווי של 178 מיליון שקל וההון נמוך משמעותית מההון העצמי שלה המסתכם בכ-267 מיליון שקל. המניה הוסיפה 12% מתחילת השנה והשלימה עלייה של 115% בשנה האחרונה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker