אורבימד רוכשת את השליטה במדיגוס תמורת 8 מיליון דולר

מדיגוס תקצה 31% ממניותיה לאורבימד, ותיתן לה אופציה להגדיל את אחזקותיה עד 47%

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מניית מדיגוס ניתרה היום (א') ב‑14.8% במחזור שגדול פי 16 מהממוצע במניה, לאחר שהחברה שיפרה מהותית את מצב נזילותה ואת סיכוייה להפיק תועלת מסחרית מהאישור שקיבלה לשווק את מוצר הדגל שלה. מדיגוס תקצה לשותפות אורבימד מניות תמורת 8 מיליון דולר, שעשויות להקנות לאורבימד 31% ממניותיה של החברה, ותיתן לה אופציה להגדיל את אחזקותיה עד 47%, תמורת 10‑12 מיליון דולר ­ במחיר שישקף פרמיה של 25% על מחיר הרכישה הנוכחי (73 אגורות למניה, 6% מתחת למחיר הבורסה של המניה) ב‑18 החודשים הראשונים שלאחר ההקצאה ופרמיה של 50% ב‑18 החודשים שלאחר מכן.

אורבימד היא שותפות שנשלטת על ידי ד"ר ניסים דרוויש, ענת נשיץ, ארז חיימוביץ' ו‑Orbimed Advisors, חברת השקעות בינלאומית במדעי החיים. מדיגוס עוסקת במחקר ופיתוח ובשיווק של פרוצדורות רפואיות מבוססות אנדוסקופיה, כלומר תהליך אבחון וטיפול במחלות באמצעות החדרת צינור גמיש שכולל אמצעי תאורה, הדמיה וניהוג בתוך הגוף.

מנכ"ל מדיגוס אלעזר זוננשייןצילום: ינאי יחיאל

מוצר הדגל של החברה הוא SRS, מערכת אנדוסקופית לטיפול זעיר פולשני במחלת החזר תוכן חומצי מהקיבה לוושט, שהיא אחת המחלות הכרוניות הנפוצות בעולם המערבי. החברה עושה שימוש בטכנולוגיה שלה גם לפיתוח מערכות ומוצרים מבוססי אנדוסקופיה, כמו מצלמות וידאו זעירות ומערכות לעיבוד וידאו.

מדיגוס, שבשליטת דן אורן, בעליה של חברת דקסון (21%) ואלעזר ומנשה זוננשיין (6.6% לכל אחד), קיבלה במאי 2012 את אישור רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לשיווק SRS בארה"ב, ובספטמבר 2012 את אישור משרד הבריאות הקנדי לשיווק המוצר.

החברה, שיתרות המזומנים שבקופתה ירדו ל‑4.7 מיליון שקל בסוף הרבעון השלישי של 2012 לאחר ששרפה 5.7 מיליון שקל באותו רבעון, ציינה כי בכוונתה להגביר את המאמצים להחדרת מערכת SRSלארה"ב ולגרמניה ולערוך קיצוצים בתחומי פעילות אחרים ­ כולל הפחתת עלות השכר של בעלי השליטה ונושאי משרה בכירים ב‑15%‑60% וצמצום בכוח האדם.

ההחלטה התקבלה לאחר שיועציה של החברה קבעו כי בתי החולים שיעשו שימוש במערכת של מדיגוס יזכו לשיפוי של 11 אלף דולר בממוצע בארה"ב ו‑4,500 יורו בגרמניה. מדיגוס הפסידה 9.8 מיליון שקל במחזור של 2.4 מיליון שקל בינואר-ספטמבר 2012, בהשוואה ל‑10.8 מיליון שקל במחזור של 1.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב‑2011.

ההון העצמי של החברה הצטמק ל‑4.8 מיליון שקל לאחר שצברה הפסד של 99 מיליון שקל, ורואי החשבון של החברה, משרד קסלמן וקסלמן PwC, צירפו הערת עסק חי לדו"חות הכספיים של הרבעון השלישי של 2012.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker