מעלות: דירוג כור ואי.די.בי פיתוח לא ישתנה עקב העסקה של דנקנר

לשיטת חברת הדירוג, גם אם תמכור אי.די.בי פיתוח את חלקה בחברת הביטוח כלל לחברת כור, העסקה לא תשנה את הדירוג ■ לפי החברה, הדירוג שניתן כבר היום לכור מגלם את החשש מצעדים שיבצעו החברות במעלה הפרמידה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת הדירוג מעלות Standard & Poor's הבהירה היום (א') למשקיעים כי ההודעה של קבוצת אי.די.בי וכור - על כך שהם בוחנים האם לבצע עסקה בה תמכור אי.די.בי פיתוח את חלק או כל החזקותיה בחברת הביטוח כלל לכור תעשיות - לא תשנה את דירוג החברות. לפיכך, הדירוג של אי.די.בי פיתוח יישאר על BB ברשימת מעקב עם השלכות שליליות, של כור יישאר על A עם השלכות שליליות וכלל לעסקי ביטוח יישאר עם BBB + עם השלכות שליליות.

לשיטת מעלות, הדירוג הנוכחי של כור כבר מגלם את החשש שלהם בדבר האפשרות שהחברות במעלה הפרמידה עשויות לנקוט בצעדים שעלולים להשפיע לרעה על מעמדה הפיננסי. לשיטתם, תחזית הדירוג השלילית של כור משקפת בעיקר את השתייכות החברה לקבוצת אי.די.בי, המצויה במצב עסקי של חוסר וודאות גבוה, בעיקר ברמות הגבוהות של הפרמידה באי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פיתוח.

מעלות מדגישה כי כור מהווה את הנכס האטרקטיבי ביותר בקבוצה, עקב קופת המזומנים התפוחה שלה. לפי חברת הדירוג, דירוג האשראי של כור תעשיות כישות עצמאית, שלא קשורה לקבוצת אי.די.בי, גבוהה יותר מהדירוג הנוכחי של החברה.

הפירמידה של אי.די.בי

מעלות מזכירה כי אי.די.בי פיתוח כבר היום נמצאת ברשימת המעקב עם השלכות שליליות עקב המצב העדין בו מצויה החברה והעובדה כי עליה לשלם את כל חובותיה בתחילת 2014, דבר שיגרור אותה להפרת התניות פיננסיות בתום 2013.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker