הפועלים נגד האחים רחמין: שלמו החוב או שתוכרזו כפושטי רגל

הבנק דורש שבעלי השליטה בחברת הנדל"ן הציבורית נידר ישלמו 1.7 מיליון שקל - אחרת יוכרזו כפושטי רגל ■ נידר הגיעה להסדר נושים בו המחזיקים קיבלו תספורת של 71%

שלי אפלברג
שלי אפלברג

בנק הפועלים הגיש בקשת התראה לפשיטת רגל נגד האחים יאיר, נחום, דוד ואברהם רחמין בעלי השליטה בחברת הנדל"ן הציבורית נידר, שנקלעה לקשיים שהובילו להסדר חוב. הבנק דורש כי האחים ישלמו לו חוב של 1.7 מיליון שקל, אחרת יבקש מבית המשפט כי יכריז עליהם כפושטי רגל.

נידר הוקמה ב-1987, כאשר בשנת 2007 הנפיקה את מניותיה לציבור בישראל. ביולי 2008, בעקבות המשבר הכלכלי העולמי, נקלעה החברה לחדלות פירעון וניתן נגדה ונגד בעלי השליטה בה צו הקפאת הליכים על ידי ביהמ"ש המחוזי בירושלים. הצו ניתן בשל החשש כי הבנקים לאומי, שמחזיק בחוב של 233 מיליון שקל, והפועלים, שהחזיק בחוב של 40 מיליון שקל, ינגסו בנכסיה. חובותיה של החברה לכלל הנושים הגיעו לכ-600 מיליון שקל וניירות הערך של החברה נמחקו מהמסחר בינואר.

חובותצילום: איור : דובי קייך

אחרי למעלה מארבע שנים של דיונים, הגיעו מחזיקי איגרות החוב של החברה להסדר מול משפחת רחמין, ששיקף למחזיקים תספורת של 71%. לחברה היו שתי סדרות אג"ח - א' וב' - שבין השנים 2008-2013 היו אמורות לשלם למחזיקים כ-200 מיליון שקל. בפועל, קיבלו המחזיקים 35 מיליון שקל בעבור מחיקת כל התביעות והטענות כנגד החברה ובעלי השליטה בה.

בנק הפועלים מעריך כי לאחר תשלום החובות לנושים, על פי ההסדר יוותרו בידי בעלי השליטה כמה מיליוני שקלים. הבנק, אשר אוחז בשני פסקי דין שניתנו כנגד החברה וארבעת האחים, דורש כי ישלמו לו 1.7 מיליון שקל, ולכן ביקש כי הקפאת ההליכים כנגד בעלי השליטה תבוטל. בית המשפט המחוזי נעת לבקשה זו לאחר שבעלי השליטה לא הגיבו לה.

לאחר שהבנק, באמצעות עו"ד מור נרדיה ממשרד לוי טילר, דרש כי בעלי השליטה יפרעו את חובם, הוא הגיש נגד ארבעת האחים התראות פשיטת רגל הקובעות שאם תוך שבוע לא יסדירו את חובם, הם יוכרזו כפושטי רגל. האחים יידרשו להציג את התנגדויותיהם לבקשה עד ה-14 בינואר.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker