הראל הוריד את מחיר היעד למניית מלאנוקס ב-40% ל'תשואת שוק'

רוזן: "ייקח זמן לשקם את אמון המשקיעים שנפגע"; ההמלצה הקודמת עמדה על 100 דולר למניה בהמלצת 'תשואת יתר'"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ביום רביעי האחרון לאחר המסחר פירסמה מלאנוקס אזהרת רווח חמורה לגבי התוצאות של הרבעון הרביעי. ההכנסות צפויות להסתכם בכ-121-119 מיליון דולר במקום 150-145 מיליון דולר בתחזית הקודמת. הסיבות לכך הן חולשה בכלכלה העולמית וכן בשל בעיה טכנית במוצריה, שהביאה לדחיית חלק מההזמנות למחצית הראשונה של 2013.

רמי רוזן, אנליסט הטכנולוגיה של הראל פיננסים פירסם הבוקר תגובה לאירוע: "מחיר המניה בחודשיים האחרונים רימז על חדשות רעות באופק ועל עלייה ברמת אי הוודאות סביב פעילות החברה. למרות שמחיר המניה עשוי לשקף נקודת כניסה מעניינת מבחינת שווי, אנחנו סבורים כי ייקח לחברה זמן לשקם את אמון המשקיעים שנפגע".

איל ולדמן, מנכ"ל מלאנוקסצילום: פאול אורלייב

בנוסף, בית ההשקועות הוריד את המלצתו מלפני 3 חודשים מ'תשואת יתר' (קנייה) ל'תשואת שוק' (החזק) ואת מחיר היעד מ-100 דולר ל-63 דולר בלבד.

"הסיבה לירידה היא חולשה מקרו כלכלית - ובנוסף דחיית הזמנות לחלק ממערכת ה-56 GB FDR בהיקף כולל של כ-20 מיליון דולר. אנחנו מאמינים כי חלק מן הסכום הזה יחזור להכנסות במחצית הראשונה של 2013 והרווח למניה הצפוי לרבעון הרביעי עומד על  65 סנט וזה לעומת תחזית מקורית של 1.07 דולר למנייה" מפרט רוזן.

מה צפוי ברבעון הראשון ?

מלאנוקס בשלב זה לא מגיבה על תחזית לרבעון הראשון של 2013 והיא תעשה זאת במהלך שיחת הועידה לסקירת תוצאות הרבעון הרביעי ב- 23/1. בהראל מעריכים כי "החברה עשויה לבשר על תחזיות חלשות מן הצפי בעקבות חולשת השווקים ובגלל אלמנטים של עונתיות בענף הטכנולוגיה שלרוב מדווחים על רבעון ראשון חלש".

סיבה נוספת שמציין רוזן היא הצטברות מלאים בקרב אחד הלקוחות הגדולים של מלאנוקס, החברה לא מפרסמת מי הלקוח אך ככל הנראה מדובר ב-HP או IBM. הצטברות מלאים זו הובילה להקטנת רכישות עד שהמלאים יתנכו. רוזן מסביר כי "מדובר באירוע חד פעמי באופיו אבל הוא חלק מהפסיפס הכללי של חולשה מקרו כלכלית שתשפיע על תוצאות החברה".

"במחיר של 51 דולר, בו המניה נסחרת בתל אביב בשעות אלו, מכפיל הרווח הנגזר לשנה הבאה עומד על 15.6 או 12.6 בניכוי מזומן. מלאנוקס מעריכה כי היא תציג צמיחה שנתית ב-2013 לעומת 2012 אבל לא ברור אם מדובר בשורת ההכנסות (סביר) או שורת הרווח (פחות סביר). בשלב זה, למרות שהשווי והמכפילים נראים מעניינים. בכל מקרה אנחנו מורידים את ההמלצה ל'תשואת שוק'".

בהראל גם מפרטים את סיכונים העומדים בפני החברה והם: תחרות בתחום ה-Ethernet שהיא מורכבת יותר מזו שקיימת בתחום ה-Infiniband, שבו מלאנוקס היא מובילת שוק. תחרות מול חברות ענק כדוגמת Broadcom ,Cisco ואחרות, היא מטבע הדברים קשה הרבה יותר לחברה בסדר הגודל של מלאנוקס.

בנוסף, תחרות מצד אינטל לאחר שהאחרונה רכשה את פעילות האינפיניבנד של Qlogic והיווצרות מלאים אצל לקוחות אשר יובילו לאזהרות רווח בעתיד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker