הנדסת התפלה זכתה בפרויקט של 650 מיליון ד' בקליפורניה

החברה - בבעלות כיל וקבוצת דלק - חתמה על חוזה עם אחד ממיזמי ההתפלה הגדולים בארה"ב לתכנון ולהספקת ציוד עבור מתקן התפלת מי הים הגדול בארה"ב

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת הנדסת התפלה (IDE) שבבעלותם השווה של כיל וקבוצת דלק חתמה על חוזה בהיקף של 150 מיליון דולר עם אחד ממיזמי ההתפלה הגדולים בארה"ב לתכנון ולהספקת ציוד עבור מתקן התפלת מי הים הגדול בארה"ב שיוקם בקרלסבאד, קליפורניה בקרבת תחנת הכח Encina.

הנדסת התפלה, שמנוהלת על ידי אבשלום פלבר, חתמה גם עם חברת Poseidon Resources על חוזה לתפעול ותחזוקה של המתקן לתקופה של 30 שנים בשווי של 500 מיליון דולר. הקמתו של המתקן תחל ב 2013 והוא יפיק 200 אלף מ"ק של מי שתייה ביום עד 2016.

הנדסת התפלה מעריכה שהמתקן בקרלסבאד ישנה את תעשיית התפלת המים בארה"ב משום שהוא מסתייע בפיתוחים החדישים ביותר של החברה בכל הנוגע לשלב הטיפול המקדים במים, שיוביל ליעילות גבוהה ולצריכת אנרגיה נמוכה, ולהפקת מי שתייה באיכות גבוהה.

הפתרון של הנדסת התפלה יסייע לרשות המים של סן דייגו להפחית את מחסור המים באזור ולעמוד ביעד שנקבע לה להפיק מהתפלת מי ים - 7% מהספקת המים עד 2020. הנדסת התפלה הקימה עד כה 400 מתקני התפלה ב-40 מדינות במשך 4 עשורים ומספקת כיום 2.3 מיליון מ"ק של מים מותפלים לשתייה, תעשיית הנפט והגז הכרייה ולמתקני זיקוק ולתחנות כח.

אבשלום פלבר
אבשלום פלברצילום: סיון פרג'

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker