הסדר החוב באמפל יוצא לדרך: מחזיקי האג"ח יקבלו מניות בכורה

מדובר בהישג עבור מחזיקי האג"ח, שכן בניגוד להצעתו של מימן, הם יוכלו לתבוע באופן אישי דירקטורים ונושאי משרה באמפל ■ מחזיקי האג"ח הודיעו כי בכוונתם לתבוע את מימן ואת סמנכ"ל הכספים אירית אילוז

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

הסדר החוב בחברת אמפל של יוסי מימן יוצא לדרך. ביהמ"ש המחוזי בניו יורק ביטל בחמישי האחרון את תקופת הבלעדיות שניתנה למימן על השליטה בחברה והעניק את השרביט למחזיקי האג"ח. על פי המתווה שאושר, מחזיקי האג"ח יקבלו מניות בכורה באמפל עד אשר יחזירו לעצמם חוב מוטל בספק של 850 מיליון שקל.

מדובר בהישג עבור מחזיקי האג"ח, המיוצגים על ידי עו"ד עופר שפירא, אריה דנציגר ודן עופר, שכן בניגוד להצעתו של מימן, הם יוכלו לתבוע באופן אישי דירקטורים ונושאי משרה באמפל.

יוסי מימןצילום: עופר וקנין

מחזיקי האג"ח הודיעו כי בכוונתם לתבוע את מימן ואת סמנכ"ל הכספים אירית אילוז. עוד הודיעו מחזיקי האג"ח, כי ידרשו ממימן להחזיר את ההלוואה שלקח (22 מיליון דולר) מאמפל בתמורה לאופצייה של 25% בפרויקט השנוי במחלוקת בקולומביה.

גם לאחר קבלת השליטה בחברה, משימת החזר החוב לא תהיה פשוטה עבור מחזיקי האג"ח. לאחרונה , והוא פועל למכירתו בתמורה לסכום מוערך של 100-60 מיליון דולר. בנק דיסקונט מחזיק בשעבוד על מניות גדות מיכליות כנגד חוב של 60 מיליון, מה שמקטין את הסיכויים של מחזיקי האג"ח לראות חלק מהתמורה.

הצרות של אמפל, חברת האחזקות שמימן רכש לפני עשור ממשפחת שטיינמץ תמורת 83 מיליון דולר, החלו בסוף 2011 עם התמוטטות שלטונו של חוסני מובארק במצרים. פרויקט צינור הגז, שאליו היא נכנסה תחת חברת EMG, סבל מפיצוצים חוזרים ונשנים ועיכב את זרימת הגז מעבר למה שציפתה ההנהלה. כתוצאה מכך, רשמה אמפל ירידות ערך משמעותיות בשנה האחרונה, והצורך לשרת חובות אדירים נעשה כבד על כתפיה.

מלבד גדות, אמפל מחזיקה (37%) בקניון לב המפרץ בחיפה ובקאנטרי קלאב בכפר סבא. בנוסף, מתקיימת תביעה בימים אלו של EMG כנגד שלטונות מצריים מה שעשוי בסבירות נמוכה להניב מזומנים לקופתה של אמפל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker