עסקת בעלי עניין שמתכנן דנקנר: ימכור את כלל ביטוח לכור שבבעלותו

דנקנר מקדם בימים אלו עסקה למכירת אחזקותיה של אי.די.בי פיתוח בכלל ביטוח לחברה הנכדה כור ■ מחזיקי האג"ח של כור צפויים להתנגד לעסקה ■ על פי ההערכות, כור תשלם כ-2 מיליארד שקל בגין המניות, פרמייה של 17% על מחיר השוק של כלל

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

איש העסקים נוחי דנקנר, בעל השליטה בקבוצת אי.די.בי, ממשיך בניסיונותיו לפתור את משבר הנזילות בחברות האם - אי.די.בי פיתוח ואי.די.בי אחזקות. בימים אלו מקדם דנקנר עסקת בעליי עניין למכירת אחזקותיה של אי.די.בי פיתוח (55%) בחברת הביטוח כלל לידי החברה האחות של כלל - כור. העסקה נמצאת בשלבים ראשונים וטרם ברור אם תקבל את כל האישורים הנדרשים, לרבות אישורם של מחזיקי אג"ח כור, הצפויים להתנגד לעסקה.

בתמורה להעברת המניות, צפויה על פי ההערכות כור לשלם לאי.די.בי פיתוח כ-2 מיליארד שקל במזומן. מדובר בפרמייה של 17% על מחיר השוק של כלל, הנובעת מפרמיית השליטה של אי.די.בי פיתוח בחברה. 

בכך מנסה דנקנר להעלות מזומנים במעלה הפירמידה במטרה להקל על משבר הנזילות בחברות האם - אי.די.בי אחזקות ואי.די .בי פיתוח. בשנה הקרובה נדרשת אי.די.בי פיתוח לעמוד בתשלומי קרן וריבית של 1.3 מיליארד שקל למחזיקי אג"ח ולבנקים כשבקופתה דלילה. 

כור היא חברת האחזקות היחידה בקבוצת אי.די.בי עם יתרות נזילות גבוהות. נכון לסוף נובמבר, היו בקופת כור 2.2 מיליארד שקל במזומן, מתוכם 1.9 מיליארד שקל נקיים משעבוד. גם אם תושלם העסקה, היא לא צפויה לפתור את בעיית הנזילות של אי.די.בי אחזקות, שכן יתרת העודפים באי.די.בי פיתוח היא עדיין שלילית מה שלא מאפשר לדנקנר להזרים דיבידנדים למעלה הפירמידה. 

דובר אי.די.בי סירב להתייחס לדברים. 

עקבו אחרי TheMarker בטוויטר


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker