נסווקס גייסה 4 מיליון שקל משתי קבוצות משקיעים

הקבוצות כוללות את ד"ר אשר שמואלביץ', קרדיולוג המשקיע ב-20 חברות ביוטק, את אבי מייזלר שנכנס באחרונה לשותפות עם חברת UCB, ואת דוד נאוה בכיר לשעבר בבאייר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> חברת הביוטכנולוגיה נסווקס חתמה ביום חמישי על הסכם השקעה עם שתי קבוצות משקיעים בהיקף של 4 מיליון שקל. הקבוצות כוללות את ד"ר אשר שמואלביץ', קרדיולוג המשקיע ב-20 חברות ביוטק, את אבי מייזלר שנכנס באחרונה לשותפות עם חברת UCB, ואת דוד נאוה בכיר לשעבר בבאייר.

נסווקס, שמפתחת נוגדן הניתן דרך הפה למחלות דלקתיות ואוטואימוניות, תקצה 40 מיליון מניות - 45% מהונה של החברה ו-31% מהונה בדילול מלא - במחיר של 10 אגורות למניה. מדובר במחיר נמוך בכמעט 20% ממחיר המניה לפני ההודעה וב-65% מהמחיר הממוצע של המניה בשישה חודשי המסחר האחרונים.

מניות מגיבות בדרך כלל בירידות חדות לדילול כה עמוק, במיוחד בהנחה כה מהותית מהמחיר בבורסה, אלא שנסווקס הגיבה בעלייה של 7.3% למחיר של 13.3 אגורות - אולי משום שהחלופה להזרמה היתה גרועה בהרבה. נסווקס הודיעה ב-31 בדצמבר כי היא מנהלת מו"מ עם קבוצת משקיעים, ואם טיוטת ההסכם לא תתגבש להסכם מחייב החברה תיאלץ לפטר את עובדיה ולצמצם את הוצאותיה למינימום, שכן יתרת המזומנים שבידיה תספיק לכיסוי התחייבויותיה לכמה שבועות בלבד. אלא שההזרמה, שעשויה להסיר את סכנת ההדממה מנסווקס, לא הניחה את דעתם של כמה משקיעים חדשים. איתי אהרון ומשקיע נוסף פנו ביום רביעי שעבר, באמצעות עו"ד דן סביון ממשרד עורכי הדין יוסף ישורון ושות', לחברה וביקשו שתחזיר להם את השקעתם - 50 אלף שקל - באופציות שהנפיקה נסווקס בדצמבר 2012.

לטענת השניים, נסווקס הציעה לציבור באמצעות תשקיף עד 25 מיליון אופציות מסדרה 1 ב-2,500 יחידות ובמחיר מינימלי של 100 שקל ליחידה, שמשקף מחיר של אגורה לאופציה. האופציות ניתנות למימוש למניות עד סוף מארס 2013 במחיר מימוש של 13 אגורות. נסווקס גייסה 281 אלף שקל בהנפקה שנסגרה ב-24 בדצמבר במחיר של 103 שקל ליחידה.

אהרון והמשקיע הנוסף שהשתתפו בהנפקה טוענים כי ב-31 בדצמבר, שבוע לאחר ההנפקה, הודיעה נסווקס לבורסה כי הדירקטוריון החליט לתת לעובדי החברה הודעה מראש לפני פיטורים, ולנקוט צעדי חיסכון נוספים, וכי באותו יום הודיעו היו"ר ודירקטור נוסף על התפטרותם. לטענת עו"ד סביון, המשקיעים מצאו עצמם מול שוקת שבורה כשהשקעתם התפוגגה, ולמרות כל ההתראות והאזהרות שכלל התשקיף לא נאמר ולא נרמז כי החברה מתעדת להפסיק את פעילותה מיד לאחר סיום הגיוס. עוד טוען סביון שאהרון והמשקיע הנוסף סבורים כי הפסקת הפעילות היתה מתוכננת או ידועה לחברי הדירקטוריון שלה לפחות ברמה הקרובה לוודאות, עוד קודם ההנפקה, וכי החברה נמנעה מלדווח על כך באופן שאינו עולה בקנה אחד עם חובותיה לפי חוק ני"ע. בעקבות גיוס ההון מסר עו"ד סביון בשם המשקיעים, כי הם עומדים בשלב זה מאחורי המכתב ויבחנו את רצינות הגיוס.

גיא יכין מנכ"ל נסווקסצילום: נסווקס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker