אלוט צללה ב-24% בעקבות הורדת המלצה של אופנהיימר

במכתב שנשלח ללקוחת בית ההשקעות, כתב האנליטס איתי קדרון כי "קיים צפי להאטה בפעילות"; ביום שישי המניה תיקנה במעט וטיפסה ב-5.6%

דרור רייך

מניית אלוט החבוטה שנחתכה כבר ב-28% בשלושת החודשים האחרונים, זכתה בסוף השבוע לכתף קרה מבית ההשקעות אופנהיימר. זהו שינוי מגמה מפתיע לאחר שבשנים האחרונות אופנהיימר סיקר באהדה את פעילותה והיה שורי על מנייתה. במכתב ששלח בית ההשקעות ללקוחותיו, הורד הדירוג של החברה מ"תשואת יתר" ל"תשואת שוק".

בנוסף, ציינו האנליסטים באופנהיימר כי "ישנה האטה בפעילות העסקית של אלוט, ואנו מעריכים כי תוצאות הרבעון הרביעי של החברה יהיו מתחת לקונצנזוס האנליסטים שעומד על הכנסות של 31 מיליון דולר ורווח נקי של 5.5 מיליון דולר".

רמי הדר, נשיא ומנכ"ל אלוטצילום: דיויד גארב

"אנו צופים ירידה של 8% בהכנסות לרמה של 28.6 מיליון דולר לעומת קונצנזוס האנליסטים וירידה של 9% ברווח הנקי ל-5 מיליון דולר בלבד", כתבו באופנהיימר. התחזית החדשה של אופנהיימר עדין גבוהה מההכנסות שנרשמו ברבעון הקודם (השלישי 2012) שעמדו על 27.7 מיליון דולר אך נמוכה מהרווח הנקי שדווח בגובהה של 5.1 מיליון דולר. תחזית האנליסטים התבססה על ממוצע הערכות של 11 אנליסטים שנאסף על ידי בלומברג.

את הירידה בהכנסות של אלוט, הסביר איתי קדרון, אנליסט מאופנהיימר ניו יורק, בהשלמה מוקדמת מן הצפוי של מספר פרויקטים בארה"ב והאטה בביקושים ממדינות האיחוד האירופי. התגובה לא איחרה לבוא ומניית החברה צללה ב-24% במהלך המסחר ביום חמישי בוול סטריט. ביום שישי המניה תיקנה במעט וטיפסה ב-5.6%.

בתחילת דצמבר גם בית ההשקעות וונדרליץ' (Wunderlich) הוריד ב-22% את מחיר היעד למניית אלוט מ-27 דולר ל-21 דולר בלבד. בנוסף, הורידו בבית ההשקעות את המנייה מדרגת "קנייה" לדרגת "החזק".

בכלל פיננסים מעניקים למניית אלוט מחיר יעד הגבוה ב-65% ממחירה כיום בשוק.
לעומתם, לפני כשבוע דוב רוזנברג, אנליסט כלל פיננסים ברוקראז', העניק סיקור למניית אלוט עם המלצת "קנייה" ומחיר יעד של 24 דולר, גבוה ב-65% ממחירה כיום בשוק. בסקירה נכתב כי "אלוט היא חברת צמיחה הנהנית מהגידול העצום בתעבורת מידע באינטרנט, האימוץ המתמשך של מכשירים סלולריים, ואפליקציות אשר מכבידות על הרשתות הקוויות והסלולריות ומייתרות את המפעילים".

"אנו מעריכים כי אלוט תמשיך להוביל את שוק ה-Deep Packet Inspection, אשר מאפשר למפעילים לנהל ולהבין בצורה טובה יותר את התעבורה הזורמת ברשתות שלהם שצפוי לצמוח משוק של 600-500 מיליון דולר לשוק של 2 מיליארד דולר ב-2016 בזכות פתרון טכנולוגי טוב, פריסה גאוגרפית רחבה, חדירה לאזורים חדשים והמשך הצמיחה בשירותים המוספים אשר מבדל אותה ממתחריה".

לגבי החולשה שציינו בסקירה של אופנהיימר, אמרו בכלל כי "אירופה עוברת תקופה מקרו כלכלית קשה עם ירידה חדה בהשקעות ההוניות מצד מפעילי הטלקום וירידה זו ניכרת במודל של אלוט. לעומת זאת, אמריקה הלטינית ואסיה מהווים מוקדי צמיחה חשובים ואנו צופים כי הצלחות נוספות יגיעו כתוצאה מחדירה לאזורים גיאוגרפיים חדשים".

מניית אלוט בניו יורק בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker