תדאה ואודי רקנאטי ירכשו את נוגה הנדסה וטיפה טכנולוגיות ב-100 מיליון שקל

נוגה הנדסה וטיפה טכנולוגיות מייצרות כלי עבודה ידניים לתעשייה ■ זו ההשקעה המשותפת השלישית של תדאה, הנמצאת בשליטת מוטה גורפונג וחברת נפתלי, שבשליטת אודי רקנאטי וילדיו

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

>> חברת תדאה שבשליטת מוטה גורפונג, וחברת נפתלי שבשליטת אודי רקנאטי וילדיו עומדות לבצע את ההשקעה השלישית ביחד. תדאה ומשפחת רקנאטי ירכשו את הבעלות המלאה בשתי חברות ישראליות פרטיות, נוגה הנדסה וטיפה טכנולוגיה, תמורת 100 מיליון שקל.

חלקה של תדאה בעסקה יהיה 65% וחלקה של טיפה יהיה 35%. שתי החברות בקבוצת נוגה מייצרות כלי עבודה ידניים לתעשייה, בעיקר ידיות אחיזה, שבראש כל אחת מהן מורכב סכין להורדת גרדים מחלקי מתכת או פלסטיק.

אודי רקנאטיצילום: שרון בוקוב

קבוצת נוגה מייצרת גם זרועות להחזקת שעוני מדידה מסוגים שונים, וכן מערכות לקירור חלקים במהלך עיבוד שמתבצע באמצעות חריטה, כרסום או קידוח. הקבוצה מעסיקה 90 עובדים במפעל בשטח של 4,600 מ"ר באזור התעשייה בשלומי. חלקו של היצוא הוא רוב מוחלט מהכנסותיה.

קבוצת נוגה הרוויחה 13.1 מיליון שקל במחזור של 51.8 מיליון שקל בינואר-ספטמבר 2012, ורשמה רווח של 17 מיליון שקל במחזור של 64.9 מיליון שקל ב-2011. ההון העצמי של החברות הנרכשות הוא 43 מיליון שקל, שמממן 79% מנכסיהן.

תדאה תשלם 76 מיליון שקל למוכרים במועד השלמת העסקה, החברות הנרכשות ישלמו 14 מיליון שקל למוכרים עבור המוניטין, וסכום נוסף של 10 מיליון שקל ישולם בחמש השנים הקרובות. מימון העסקה ייעשה באמצעות הון עצמי (36 מיליון שקל), והיתרה בהלוואה בנקאית כנגד שעבוד כל מניותיהן של החברות הנרכשות המוכרים.

תדאה רכשה 9% ממניותיה של חברת המ-לט תמורת 6 מיליון דולר באוגוסט 2012 מדיסקונט השקעות, כחלק מגרעין השליטה בראשות קרן פימי, המנוהל על ידי ישי דוידי. השווי הנוכחי של המניות הוא 8.9 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker