אזורים קנתה ממגדל אחזקות בחברות בנות ב-140 מיליון ש'

מגדל השקיעה בחברות בנות של אזורים 100 מיליון שקל ב-2010, ורשמה תשואה של 37% על שלוש שנות השקעה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

>> לאחר מו"מ מתמשך סיכמה חברת מגדל עם חברת אזורים על מכירת אחזקותיה של מגדל (9%) בשתי החברות הבנות הפרטיות של אזורים: אזורים בניין וא.ח.ל.ר תמורת 136.6 מיליון שקל.

מגדל השקיעה בחברות האלו בתחילת 2010 כ-100 מיליון שקל. אזורים היתה אז בשליטת שעיה בוימלגרין, ואת העסקה מטעם מגדל הובילה ענת לוין, המשמשת כיום משנה למנכ"ל וראש חטיבת שווקים פיננסיים בבנק הפועלים.

מגדל השקיעה בחברות הבנות כי לא היתה מעוניינת להשקיע באזורים עמוסת החובות. העסקה הקנתה למגדל זכויות, כמו מינוי משקיף לדירקטוריון החברות. ההסכם גם איפשר למגדל להגדיל את אחזקתה עד 15% בחברות הבנות, או למכור את אחזקותיה בחזרה לאזורים, במקרה של העברת שליטה או אי-השלמת מיזוג של החברות האלו עם אזורים עד לסוף 2013. המגבלות הקשו על אזורים למשוך כספים מהחברות, ולכן תמורת הסכמתה של מגדל לממש את האחזקתה נקבע מחיר של 137 מיליון שקל, כלומר תשואה של 37% ברוטו על שלוש שנות השקעה.

צילום: מוטי מילרוד

כשמגדל נכנסה להשקעה בחברות הבנות, מניית אזורים נסחרה בכ-24 שקל. כיום היא נסחרת ב-3.5 שקלים. מהעסקה אמנם לא ניתן לגזור שווי מדויק לאזורים, אך הוא מגלם שווי גבוה בעשרות אחוזים משוויה הנוכחי בבורסה, המסתכם בכ-310 מיליון שקל. העסקה אמורה להיות מושלמת עד לסוף פברואר 2013.

בנוסף לכך, דיווחה אזורים כי אסיפה כללית של בעלי המניות שלה אישרה ברוב של 96% את עסקת בעלי העניין, שבה מעביר בעל השליטה הנוכחי, הרשי פרידמן, נכסים פרטיים שלו בישראל ובפולין בתחום הנדל"ן, המרוכזים בסטרונגאינפו הפרטית, לאזורים. הנכסים הפרטיים שאותם פרידמן יעביר לאזורים כוללים אחזקה במגרשים להקמת 218 יחידות דיור בשכונת ארזה בישוב מוצא הסמוך לירושלים, ואחזקה במגרש להקמת 77 דירות בשכונת ארזי הבירה בירושלים. אם העסקה תושלם צפויה אזורים להתחיל לשווק פרויקטים אלה ב-2013. בנוסף, פרידמן יעביר לאזורים קרקע בוורשה, פולין, הכוללת זכויות בנייה בשטח של 30 אלף מ"ר, שמוערכת ב-52 מיליון זלוטי פולני (כ-60 מיליון שקל).

במסגרת ההבנות בין אזורים לפרידמן, הוא יעמיד לאזורים אשראי לביצוע העסקה, שיומר להון מניות במסגרת הנפקת זכויות של 255 מיליון שקל שמתכננת אזורים להשלים עד לסוף החודש. במסגרת הנפקה זו יזרים פרידמן 30 מיליון שקל נוספים. אם תהיה היענות מלאה, בעלי המניות בקרב הציבור ישקיעו 90 מיליון שקל נוספים - כך שאם המהלך יצליח הוא יגדיל את הונה העצמי של אזורים מ-380 ל-630 מיליון שקל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker