הפניקס השקיעה 85 מיליון דולר ברכישת מרכזים מסחריים בטקסס

העסקה, בשווי כולל של 170 מיליון דולר, נעשתה בשיתוף חברת גלובל השקעות של דורון ולרו ורפי ציטבר המנהלת את הנכסים. המרכזים הנרכשים ממוקמים בדאלאס, סן אנטוניו ויוסטון, ומייצרים תשואה שנתית של 7.7%

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

>> קבוצת הביטוח והפיננסים הפניקס ממשיכה להרחיב את פעילות ההשקעות הישירות שלה בנדל"ן בחו"ל. הפניקס שבשליטת קבוצת דלק ובניהולו של אייל לפידות, השלימה באחרונה עסקה יחד עם חברת גלובל השקעות בהיקף של 170 מיליון דולר, שבה השותפים רכשו מחצית מפורטפוליו הכולל 22 מרכזים מסחריים מעוגני סופרמרקט בארה"ב.

הנכסים נרכשו מחברת ההשקעות הבינלאומית אינווסטקורפ, המנהלת נכסים ב-12 מיליארד דולר, שהחזיקה עד היום ב-100% מהפורטפוליו. כעת אינווסטקורפ תישאר עם אחזקה של 50% בפורטפוליו, הפניקס תחזיק 25% ,והיתר יוחזק בידי גלובל השקעות וקבוצת אקסקליבר.

מרכז מסחרי בדלאס שנרכש על ידי הפניקס צילום: הפניקס

עקבו אחרי  TheMarker בטוויטר

בהתאם לכך חלקה של הפניקס בעסקה יהיה 85 מיליון דולר (330 מיליון שקל) שימומנו בכ-70% באמצעות הלוואת נון-ריקורס (שהבטוחה היחידה היא הנכס עצמו). זאת כחלק ממאמציה להרחבת תיק ההשקעות בנדל"ן בחו"ל, וכן כחלק מהאסטרטגיה המיושמת בשנים האחרונות בידי כל חברות הביטוח הגדולות לגיוון ופיזור תיק השקעות - במטרה למצוא תזרים יציב וארוך עבור העמיתים, שמשמש חלופה לאפיקי השקעה אחרים.

הנכסים הנרכשים משתרעים על פני שטח של 223 אלף מ"ר ומפוזרים בדאלאס, יוסטון וסאן אנטוניו. הפורטפוליו מניב הנכסות תפעוליות שנתיות נטו (NOI) של יותר מ-26 מיליון דולר (100%), המשקף תשואת NOI של 7.7% על מחיר העסקה. הפורטפוליו הנרכש מנוהל בידי מנהלי גלובל משנת 2000 ונמצא בתפוסה של 93%. בין שוכרי העוגן ניתן למנות את HEB ,Kroger ,Safeway ו-Walmart.

גלובל השקעות נמצאת בבעלות דורון ולרו ורפי ציטבר, והיא המנהלת והבעלים של מרכזים מסחריים בארה"ב בשטח מצטבר של 440 אלף מ"ר בשווי מצרפי של 450 מליון דולר. את העסקה הובילו טל מיכלזון, מנהל השקעות נדל"ן חו"ל, ושלמה גוטמן, המשנה למנכ"ל הפניקס השקעות ופיננסים.

גוטמן הצטרף להפניקס בתחילת 2012, ומאז הרחיב משמעותית את פורטפוליו הנדל"ן של החברה, עם רכישות בישראל ובחו"ל בסך ביותר ממיליארד שקל. הפניקס מנהלת כיום מגעים עם שותפים לרכישת קניוני רננים וסביונים ממליסרון תמורת כמיליארד שקל.

את הפניקס ייצג בעסקה עורך דין לורנס שטרנטל, שותף במשרד גרוס חודק הלוי ושות'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker