הגיוס הראשון של 2013: ביקושים של כחצי מיליארד שקל בהנפקת אבגול

החברה ביצעה היום את השלב המוסדי, בו התכוונה לגייס עד 120 מיליון שקל ■ הביקושים הגבוהים היום ממשיכים את הממונטום החיובי ששרר בשוק ההנפקות ברבעון האחרון של 2012, שבו גויסו כ-5.6 מיליארד שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הגיוס הראשון של 2013 מסתמן כהצלחה: ביקושים של כחצי מיליארד שקל נרשמו היום (ג') בהנפקת האג"ח של יצרנית הבדים הלא ארוגים אבגול. החברה, שבשליטת הקרן הבריטית Ethemba, ביצעה את השלב המוסדי, בו גייסה כ-120 מיליון שקל מתוך גיוס כללי של עד 150 מיליון שקל. יתרת הסכום יגויס בשלב הציבורי שייערך בהמשך השבוע.

אבגול מבצעת הרחבה של סדרה ב' (שקלית), שנסחרת כעת בבורסה. מחיר הסגירה עמד על 107.3 אג' לאיגרת, המשקף תשואה שנתית של 4.63%, כולל עמלה למוסדיים, במח"מ (זמן ממוצע של החזר החוב) של כ-4 שנים. היקף סדרה ב' בשוק עומד כעת על 225 מיליון שקל. ההנפקה מבוצעת בהובלת לאומי פרטנרס, ובהשתתפות ברק קפיטל חיתום ומיטב הנפקות.

שלמה לירן, מנכ"ל אבגולצילום: תומר אפלבאום

הנפקת אבגול פותחת את שנת 2013 בשוק החיתום. במהלך השנה הקודמת גייסו החברות כ-31.6 מיליארד שקל בהנפקות אג"ח ציבוריות, בהנפקות אג"ח פרטיות ובהנפקות מניות. מדובר על ירידה של 15.5% לעומת 2011, אז גייסו החברות כ-37.4 מיליארד שקל. הביקושים הגבוהים היום ממשיכים את הממונטום החיובי ששרר בשוק ההנפקות ברבעון האחרון של 2012, שבו גויסו כ-5.6 מיליארד שקל.

עקבו אחרי TheMarker בטוויטר

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker