כרמל אולפינים קיבלה מכתב ויתור מהבנקים על אמות מידה פיננסיות

קבלת הסכמות הבנקים היתה הכרחית כדי להימנע מסיווג חוב בנקאי לזמן ארוך של כרמל אולפינים בסכום של 174 מיליון דולר כחוב לזמן קצר, עקב האפשרות שהבנקים יממשו את זכותם לדרוש את הפרעון המיידי של ההלוואות שהעמידו לכרמל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת כרמל אולפינים, שבבעלותה המלאה של חברת בתי הזיקוק, קיבלה היום את הסכמת הבנקים המממנים להאריך את תוקפן של ההקלות שקיבלה מהבנקים בכתבי ויתור בנוגע לאי קיומן של אמות פיננסיות על ידי החברה.

קבלת הסכמות הבנקים עד היום היתה הכרחית כדי להימנע מסיווג חוב בנקאי לזמן ארוך של כרמל אולפינים בסכום של 174 מיליון דולר כחוב לזמן קצר, עקב האפשרות שהבנקים יממשו את זכותם לדרוש את הפרעון המיידי של ההלוואות שהעמידו לכרמל אולפינים בשל הפרת אמות המידה הפיננסיות.

מנכ"ל בזן, פנחס בוכריסצילום: עופר וקנין

הבנקים הסכימו בין היתר להאריך את הויתור על מדידת אמת המידה של יחס כיסוי החיובים כך שיחול בגין התקופה שמסתיימת בסוף ספטמבר 2013. כמו כן, הוארכה עד סוף ספטמבר 2013 ההקלה באמת המידה הפיננסית שדורשת שהיחס השוטף של כרמל אולפינים (כאו"ל), כלומר היחס בין נכסיה להתחיבויותיה לזמן קצר, יהיה לא קטן מ‑0.6 במקום 0.8.

כרמל מעדכנת שהיחס השוטף שלה נכון לסוף דצמבר 2012 הוא 0.82. החברה התחייבה לאמת מידה חדשה לפיה תחזיק ב‑10 מיליון דולר לפחות בסוף כל רבעון. בתי זיקוק תתחייב למסור לבנקים ערבות להבטחת התחיבויותיה של כרמל אולפינים עד ל‑15 באפריל 2013.

אולם, בתי זיקוק טרם החליטה אם להעמיד את הערבות וההחלטה כפופה לאישור הבנקים המממנים של בתי הזיקוק. כרמל אולפינים תשלם תוספת ריבית של 0.5% לחלק מהבנקים ותשלם עמלות חד פעמיות.

בתי זיקוק מציינת שכחלק מהמיזוג המתוכנן עם החברות הבנות, כרמל אולפינים וגדיב, היא שוקלת לקחת על עצמה חוב של 545 מיליון דולר של כרמל אולפינים וזאת כדי לגבש מערך אחד של אמות מידה פיננסיות לקבוצה כולה במקום שני מערכים כפי שנהוג כיום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker