כלל ביוטכנולוגיה שוקלת לרכוש מבעל השליטה חברות ב‑7.5 מיליון דולר

דירקטוריון חברת כלל ביוטכנולוגיה אישר להנהלת החברה מקבוצת כלל תעשיות לנהל מו"מ עם חברת Access Industries, בעלת השליטה בכלל תעשיות, לרכישת 3 חברות ביוטק תמורת 7.5 מיליון דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1

דירקטוריון חברת כלל ביוטכנולוגיה מקבוצת כלל תעשיות אישר להנהלת החברה לנהל מו"מ עם חברת Access Industries, בעלת השליטה בכלל תעשיות, לרכישת שלוש חברות ביוטק תמורת 7.5 מיליון דולר.

כלל ביוטכנולוגיה, שהיא למעשה החברה הנכדה של Access Industries, בוחנת את העסקה כחלק מרצונה להרחיב את פעילותה ולייצר נוכחות עסקית בארה"ב מצד אחד, ואילו Access שבשליטת לו בלווטניק מעוניינת בה כדי לרכז את פעילותה העסקית בתחום מדעי החיים תחת ניהולה של כלל ביוטכנולוגיה. העסקה כפופה להשלמת מו"מ בין הצדדים ובדיקת נאותות.

ראובן קרופיק, מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיהצילום: יח"צ

כלל ביוטכנולוגיה, שמנוהלת על ידי ראובן קרופיק, הודיעה אתמול כי הציעה למזג לתוכה שתי חברות ביוטכנולוגיה: הראשונה היא די פארם, שמתמחה בתחום מערכת העצבים המרכזית, ומנהלת ניסויים קליניים בשלב השני בתרופה לשיפור הטיפול בשבץ מוחי ובתרופה לטיפול באפילפסיה ומיגרנה.

בנוסף, כלל ביוטכנולוגיה מעוניינת לרכוש ולמחוק מהבורסה גם את חברת ביוקנסל שמנהלת ניסוייים קליניים בשלב השני בתרופה לטיפול בסרטן שלפוחית השתן ובסרטן הלבלב. מניית כלל ביוטכנולוגיה עולה ב‑6% ואילו מניית ביוקנסל עולה ב‑44%, במחזור של 830 אלף שקל הגדול פי 20 מהמחזור היומי הממוצע במניה, ומשלימה עלייה של 125%. מניית די פארם עולה ב‑19%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker