בתי הזיקוק מנהיגה תוכנית התייעלות וקיצוץ של 10% בשכר הבכירים

המנכ"ל פנחס בוכריס: כבר ברבעון הראשון של 2013 נתחיל להינות מפירותיה של תוכנית ההשקעות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת בתי הזיקוק (בזן) שבשליטת החברה לישראל והמפעלים הפטרוכימיים, מרחיבה את מהלכי ההתייעלות והחיסכון שהחלו ב-2012. כחלק מצעדי ההתייעלות, הודיעו יו"ר הדירקטוריון וסגנו וכן יתר חברי הנהלת החברה על ויתור של 10% בשכרם. בנוסף, תפעיל בתי הזיקוק תוכנית לפרישה מוקדמת של עשרות עובדים, ככל הנראה 40-30 עובדים. התוכנית גובשה בהסכמת ובשיתוף פעולה של נציגות העובדים.

בתי זיקוק תנהיג גם תוכנית התייעלות אנרגטית שמבוססת על ניהול ותעדוף של מתקני הייצור בקבוצה, שכוללת מלבד מתקני הזיקוק, גם את ייצור הפולימרים בחברה הבת כרמל אולפינים וייצור חומרים ארומטיים בחברה הבת גדיב.

מנכ"ל בזן, פנחס בוכריסצילום: עופר וקנין

בתי הזיקוק בוחנת צעדי התייעלות נוספים שבהן תפעל ב-2013, כולל מיצוי האפשרויות שגלומות בשילוב המתקן לייצור דלקים נקיים (מידן) שהוקם בהשקעה של 500 מיליון דולר ויוצר להערכת החברה הזדמנויות תפעוליות ומסחריות.

פנחס בוכריס, מנכ"ל בתי הזיקוק, ציין כי לצד תוכנית ההתייעלות, תחל החברה כבר ברבעון הראשון של 2013 להינות מפירותיה של תוכנית ההשקעות של החברה. בתי זיקוק הפסידה 21.5 מיליון דולר במחזור של 2.4 מיליארד דולר ברבעון השלישי של 2012 בהשוואה להפסד של 37.9 מיליון דולר במחזור של 2.7 מיליארד דולר ברבעון המקביל לו ב-2011. מניית בזן עולה כעת ב-4.2% והחברה נסחרת בשווי של 1.3 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker