מנופים: הקופה ריקה והחברה מציעה שכר של 1.9 מ' ש' למנכ"ל

מוטי פרידמן, יו"ר דירקטוריון חברת החשמל בין השנים 2007-2010, הוא המנכ"ל המיועד של חברת מנופים פיננסים ■ הצעה נחשבת לעסקת בעלי עניין לאור הקשר של פרידמן עם נניקשווילי

אורן פרוינד

מוטי פרידמן, יו"ר דירקטוריון חברת החשמל בין השנים 2007-2010, הוא המנכ"ל המיועד של חברת מנופים פיננסיים, חברת העבר של חיים רביבו וג'קי בן זקן הנשלטת היום על ידי אברהם נניקשווילי ומרכוס וובר. במידה שיאשרו בעלי המניות של מנופים את המינוי החדש בפברואר הקרוב, יחליף פרידמן את המנכ"ל הנוכחי יואל ביסמוט, לאחר שזה הודיע במפתיע לפני חודשיים על התפטרות "מסיבות אישיות".

מנופים מציעה לפרידמן, המכהן כיום כסגן יו"ר דירקטוריון של החברה, שכר חודשי של 160 אלף שקל (1.9 מיליון שקל בשנה) ובונוס תלוי רווחים של 1.8 מיליון שקל בשנה. קופת המזומנים של החברה מכילה נכון להיום סכום זעום של 1.3 מיליון שקל (ברמת הסולו) וקצב שריפת המזומנים שלה עומד על 3 מיליון שקל ברבעון.

מוטי פרידמןצילום: עופר וקנין

ההצעה נחשבת לעסקת בעלי עניין, לאור הקשר של פרידמן עם בעל השליטה בחברה אברהם נניקשווילי. פרידמן משמש כיום כמנכ"ל של חברת טריפל M, חברה פרטית של נניקשווילי העוסקת בתחום האנרגיה והתשתיות. במקביל לעיסוקו במנופים מכהן פרידמן בדירקטוריונים של מספר חברות ציבוריות ביניהן: אלקו החזקות (יו"ר דירקטוריון) וכרמל אולפינים. פרידמן גם כיהן בעבר כחבר מליאת רשות ניירות ערך וכחבר בבית הדין להגבלים עסקיים.

מנופים פיננסים היא חברת נדל"ן המחזיקה בשורה של קניונים בישראל, בין היתר קניון ארנה בהרצליה וקניון ארנה החדש שנבנה בימים אלה בנהריה. בנוסף מחזיקה מנופים ב-13% מהמניות של חברת חיפושי הגז והנפט שמן. מנופים סבלה מירידת ערך משמעותית בשנים 2008-2010 כתוצאה מהמשבר הכלכלי העולמי שפגע בשווין של הקרקעות שלה בקזחסטאן ועל רקע הירידה בהכנסות משכירות על נכסיה. 

מתחילת 2012 איבדה מניית החברה 45% מערכה והסבה הפסד (על הנייר) של 120 מיליון שקל לבעלי השליטה בחברה. נכון להיום נסחרת החברה לפי שווי של 220 מיליון שקל. למנופים שתי סדרות אג"ח בהיקף כספי כולל של 110 מיליון שקל, שנסחרות בתשואה גכוהה של 15%-22%%.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker