אורן פרוינד

המאבק על מינוי מומחה מפקח להסדר החוב המסתמן בחברת אי.די.בי אחזקות של נוחי דנקנר, עולה היום (ה') שלב נוסף. השופטת ורדה אלשיך, סגנית נשיאת בית המשפט המחוזי בת"א, קיבלה הבוקר את טענותיהם של חלק ממחזיקי האג"ח וביקשה הבהרות לגבי קשריה של דורית סלינגר, המועמדת מטעם נאמני האג"ח למומחית חיצונית בהסדר, עם בעל השליטה בחברה נוחי דנקנר. אלשיך ביקשה מסלינגר להבהיר עד יום ראשון בצהריים את טיב קשריה עם דנקנר ושותפיו, על מנת לתוכל לקבל החלטה בדבר המינוי.

דורית סלינגרצילום: אייל טואג

במהלך הדיון ציינה אלשיך כי "המקרה הנוכחי מעלה חשש לכאורה כי נוכח כהונתה של המומחית המוצעת בתפקיד דירקטורית בחברה, הנמצאת בשליטת שותפו של בעל השליטה בחברת אי.די.בי, כמו גם נוכח קשרי ייעוץ אפשריים שנרקמו לכאורה בין הצדדים בעבר, עשוי לקיים חשש לניגוד עניינים, ולו ברמה של מראית פני הצדק".

עקבו אחרי TheMarker בטוויטר

ורדה אלשיךצילום: מיכל פתאל

דורית סלינגר, ראש חברת הדירוג מעלות לשעבר, מכהנת כיום כדירקטורית בחברת פרוקוגניה, הנמצאת בבעלות של צחי סולטן. הקשר של סולטן לדנקנר הוא דרך חברת חיפושי הגז מודיעין, בה שותפים דנקנר וסולטן בשליטה. גם בחברת כלל חיתום, הנמצאת בבעלות סולטן, מחזיקה אי.די.בי של דנקנר חלק מהמניות בשרשור. 

סלינגר טענה השבוע כי אין במינוי שלה ניגוד עניינים, אך מטעמי זהירות ונראות, הודיעה כי תסיים את כהונתה כדירקטורית בפרוקגניה עם מינויה לתפקיד המפקחת באי.די.בי. בינתיים, אי.די.בי שכרה את שירותיה של חברת הייעוץ העסקי-כלכלי פיננסי גיזה זינגר אבן, שתשמש יועץ כלכלי ופיננסי לצורך המגעים עם נציגות מחזיקי האג"ח והבנקים. זאת במטרה להגיע למתווה כולל של הסדר חוב מול הנושים, שיכלול חיזוק פיננסי של אי.די.בי אחזקות.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם


לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker